Голова постійної комісії Верховної Ради Криму з аграрних і земельних питань Володимир Кличніков запропонував звільняти з посад керівників кримських міністерств і відомств, які не виконують норми про функціонування російської мови.
У ході засідання робочої групи з питання про хід виконання Конституцій України і Криму та постанови кримського парламенту "Про забезпечення функціонування державної, російської та інших національних мов у Криму" Кличніков зазначив, що за результатами моніторингу з\'ясувалося, що використання російської мови в органах влади в Криму обмежується, передає Е-Крым.
При цьому, за його словами, іноді в порушення закону на прийняття відповідних рішень впливають люди, не пов\'язані з відомствами. Депутат вважає, що ніхто не повинен впливати на чиновників і примушувати їх порушувати законодавство, перекладаючи, наприклад, всю внутрішню переписку українською мовою.
Кличніков наголосив, що відповідальність ці чиновники повинні нести перед парламентом Криму, і якщо законодавство про мови порушується, то звільнення має відбуватися негайно.
"Щоб у нас не було - велика людина, маленька людина. Кожен керівник відомства повинен боятися тільки одного - невиконання цього закону. І якщо невиконання буде продовжуватися, то на сесії Верховної Ради потрібно буде розглядати і звільняти", - зауважив він.
Зазначимо, що у лютому тодішній президент України Віктор Ющенко затвердив Концепцію державної мовної політики. Крім того, глава держави доручив центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити реалізацію положень Концепції державної мовної політики, передбачати кошти на фінансування відповідних заходів.
Глава держави вказав, що пріоритетами у реалізації державної мовної політики мають бути приведення практики застосування законодавства про мови у відповідність із Конституцією України та Рішенням Конституційного суду України від 14 грудня 1999 року № 10-рп (справа про застосування української мови); приведення Закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" у відповідність з об\'єктом та цілями Хартії в її автентичній редакції; створення належної законодавчої бази щодо державної підтримки книговидання, засобів масової інформації, пісенної продукції українською мовою та мовами національних меншин, повідомляє newsru.ua.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає