Державна служба заповідної справи України виступає за збільшення заповідних територій країни. ООН підтримує ініціативу українських екологів, повідомляє Deutsche Wellе.

Зараз в Україні під заповідники відведено три мільйони гектарів землі, де розміщено сім з половиною тисяч природоохоронних об\'єктів. Як повідомив Deutsche Welle перший заступник начальника Державної служби заповідної справи Микола Стеценко, це втричі менше, ніж у європейських країнах. Експерти застерігають, що чимало видів тваринного і рослинного світів вимирають прискореними темпами. 

За словами Стеценка, щоб зберегти те, що залишилося, потрібно збільшувати заповідні території. "За дуже багатьма екологічними показниками ми сильно відстаємо від Європи, хоча Україна і взяла на себе великі зобов\'язання щодо охорони природи, підписавши низку міжнародних конвенцій", - вказав Стеценко. 

При цьому Стеценко зауважив, що українцям не вистачає усвідомлення значення природоохоронних територій та їх ролі в збереженні біорізноманіття. 

"Люди вважають, що заповідник - для маївок колись секретарів обкомів, а зараз депутатів, що все закрито для людей. Але це ж не так", - сказав Стеценко. 

Для підтримки українських заповідників Організація Об\'єднаних Націй почала фотоконкурс Заповідна Україна. Конкурс повинен відкрити заповідники для людей, адже на нагороди будуть номінуватися тільки фотороботи, зроблені на українських заповідних територіях, повідомляє Кореспондент.

Представник Державної служби заповідної справи України запевнив, що більшість заповідних територій будуть відкритими для охочих їх відвідати. Восени ООН планує організувати фотовиставку аматорських фото із заповідників України.