Прем\'єр-міністр РФ Володимир Путін представить сьогодні в Держдумі одночасно звіт про діяльність уряду за 2009 рік і щоквартальний антикризовий звіт.

Зважаючи на важливість майбутнього виступу глави кабінету міністрів, депутати домовилися провести додаткове пленарне засідання (зазвичай вони відбуваються по середах і п\'ятницях), в рамках якого мають намір "працювати стільки часу, скільки знадобиться", сказав голова нижньої палати парламенту Борис Гризлов. 

Процедура заслуховування щорічного звіту уряду, крім самої доповіді прем\'єра, передбачає промову спікера, питання і виступи представників думських фракцій. Кожне депутатське об\'єднання вже скерувало в Білий дім по 5 письмових питань, а в залі має можливість задати прем\'єру ще по 3 усних. 

Потім палата розгляне проект постанови Про звіт уряду РФ про результати його діяльності за 2009 рік. У цьому документі пропонується "вважати першочерговим завданням Держдуми роботу над законопроектами, спрямованими на подальше оздоровлення та зростання економіки країни, забезпечення виконання соціальних зобов\'язань держави". 

Як випливає з питань, що надійшли до Путіна, прем\'єру слід відзвітувати за всіма без винятку найважливішими напрямами роботи уряду. 

Так, парламентська більшість - фракція Единая Россия - цікавиться конкретними ініціативами, "спрямованими на підтримку інновацій" та підходами кабінету до "вирішення проблеми підвищення пенсій військовослужбовців". Питання єдиноросів також стосуються термінів коригування антикризових заходів, "формування прогнозу реалізації генеральної схеми розміщення об\'єктів електроенергетики до 2020 року" та "можливості прискорення виділення державних житлових сертифікатів для мешканців півночі-черговиків". 

Найбільша опозиційна фракція - КПРФ - не менш "відповідально підійшла до майбутньої зустрічі з Путіним", підтвердив заступник голови ЦК КПРФ, віце-спікер Іван Мельников. Серед головних тем підготовлених думськими комуністами питань - дії уряду щодо зниження напруженості на ринку праці та можливі зміни концепції реформи ЖКГ. КПРФ також хоче дізнатися про те, "чи збирається уряд шукати або створювати джерела фінансування модернізації" і "які плануються заходи для закріплення молодих спеціалістів-предметників (випускників педагогічних вузів) в середніх школах Росії і для поліпшення оплати їх праці". 

ЛДПР запитала думку прем\'єра про власну тезу про те, що "основне гальмо боротьби з корупцією - це надто повільна зміна еліт в регіонах на рівні губернаторів і мерів". "Чи вважаєте Ви за доцільне проводити реєстрацію російських компаній в російських банках на території РФ?" - так звучить ще одне питання ліберал-демократів. 

Справороси очікують почути, "які умови висунуто при наданні державної підтримки великим і надвеликих підприємцям, компаніям і їх власникам щодо збереження робочих місць, з обмеження та заборони на виплати бонусів менеджменту і як ці умови було виконано". Їм також незрозуміло, "чому при ціні на нафту істотно вищій, ніж планувалося в проекті федерального бюджету на 2010 рік, не заплановано індексацію заробітної плати бюджетників, грошового забезпечення військовослужбовців і пенсій військовим пенсіонерам". 

Що стосується антикризового звіту уряду і Центробанку, то його депутати отримали заздалегідь у письмовому вигляді. Формально цей документ охоплює весь 2009 рік, однак по суті нові дані в ньому стосуються лише останнього кварталу, а попередня інформація узагальнюється. 

За підсумками обговорення другого звіту на голосування також буде винесено проект постанови, в якому профільному комітету з бюджету і податків буде доручено "узагальнити зауваження та пропозиції, що надійшли в ході розгляду" документу. 

Нагадаємо 6 квітня минулого року прем\'єр-міністр Росії Володимир Путін вперше виступив у Держдумі зі звітом про діяльність уряду. Путін представив розроблену його кабінетом антикризову програму, а також проект переглянутого бюджету на 2009 рік і відповів на питання депутатів.