Головне управління охорони здоров\'я та медичного забезпечення Київської міськдержадміністрації заявило, що демографічна ситуація в столиці у 2009 році поліпшилася - за рік у столиці народилося 32 488 дітей, що на 523 дітей більше, ніж за відповідний період 2008 року.

Цей показник охоплює як киян, так і гостей міста, які народжують у столиці. Тобто, без іногородніх показники народжуваності в Києві були б дещо іншими. 

Таку заяву Корреспондент.net главк охорони здоров\'я та медичного забезпечення КМДА зробив, коментуючи публікацію Дзеркала тижня в № 15 (795) 17 - 23 квітня 2010 "Київ займає 16 місце в Україні з 27 можливих за якістю медичної допомоги". За інформацією КМДА, інформація, викладена у статті, не відповідає дійсності. 

Як зазначили в КМДА, крім того, в останні роки існує чітка тенденція до зменшення показника смертності населення. За 2009 рік у Києві померло 28 тисяч осіб, що майже на дві тисячі менше, ніж минулого року та на 37% нижче, ніж в цілому по Україні. 

Важливо зауважити, що Київ має один з найнижчих показників дитячої смертності серед всіх регіонів України, а саме 7,5% на 1000 населення у 2009 році проти 9,3% в 2008. У середньому по Україні цей показник поки що становить 9,3% на тисячу населення. 

Середня тривалість життя киян становить 71,5 року: 66,5 - серед чоловіків і 76,3 - серед жінок. При цьому мешканці Києва в середньому живуть на три роки довше, ніж у середньому по Україні. 

Крім цього, за даними фахівців, у Києві завдяки підвищенню рівня та якості лабораторної діагностики, профілактичних заходів щодо виявлення туберкульозу, вдалося стабілізувати темпи зростання захворюваності на туберкульоз. Так, у порівнянні з 2008 роком, у 2009 році захворюваність на туберкульоз зменшилася серед киян на 20% і склала 36,9 на сто тисяч населення. Цей показник залишається вдвічі нижчим, ніж по Україні в цілому. 

Аналогічна ситуація склалася з показниками смертності від туберкульозу - у Києві це 10,3 на сто тисяч населення, в Україні - 18,2. 

Показник смертності від онкологічних захворювань протягом останніх років тримається на рівні 175-179 випадків на сто тисяч мешканців. По Україні - 192 випадки на сто тисяч населення. 

Завдяки впровадженню нових технологій діагностики та лікування в 2009 році майже на 2,2 тисячі осіб у порівнянні з 2008 роком зросла кількість онкологічних хворих, що живуть більш ніж п\'ять років після встановлення діагнозу. 

Значною мірою, завдяки поліпшенню в Києві профілактичної роботи серед населення, співпраці швидкої медичної допомоги, кардіологічних відділень стаціонарів і введенням в дію у 2007 році Міського центру серця, зменшилися показники захворюваності населення міста серцево-судинними захворюваннями. 

На сьогодні серед мешканців столиці показник смертності від серцево-судинних захворювань становить 644 на 100 тисяч населення, що на 36% нижче, ніж по Україні. 

У КМДА наголосили, що в Києві повністю забезпечується надання стаціонарної медичної допомоги населенню. В стаціонарах лікувально-профілактичних установах міста налічується 18 952 ліжка. Щорічно в стаціонарах лікуються 495-500 тисяч пацієнтів, як киян, так і хворих зі всіх регіонів України. 

Протягом 2009 року, незважаючи на економічну і фінансову кризу в країні, столична влада сповна фінансувала витрати з основних напрямків надання медичної допомоги та забезпечення медикаментами. Значна увага приділяється медичному забезпеченню пільгових категорій населення. 

Так, за рахунок міського бюджету, у 2009 році відпущено пільгових медикаментів на суму 137 мільйонів гривень. У 2009 році забезпечено безкоштовне зубопротезування 20 тисяч пільгових верств населення - ветеранів війни, праці та інвалідів, на що було витрачено з міського бюджету близько 4 мільйонів гривень. 

Протягом минулого року за рахунок міського бюджету забезпечено медикаментами 80 тисяч дітей у віці до трьох років та 8 тисяч дітей-інвалідів у віці до 18 років. 

Крім цього, столична влада забезпечує надання безкоштовної медичної допомоги безпритульним громадянам. Так, протягом 2009 року в усіх медичних закладах Києва проходили лікування майже три тисячі безпритульних громадян (2006 рік - 900). 

Нагадаємо, 18 квітня Дзеркало тижня оприлюднило дані рейтингу МОЗ, згідно з якими у 2009 році Київ зайняв 16-те місце в Україні з 27 можливих за станом здоров\'я населення, доступністю та якістю медичних послуг.