Вчені довели марність вправ для головного мозку, спрямованих на підвищення загальних розумових здібностей людей і застосовуваних у великій кількості комерційних програм, повідомляється в статті дослідників, прийнятої до друку в журналі Nature.
Вправи, розроблені за поданням їх творців для тренування пам\'яті, обгрунтованості прийняття рішень, планування, покращення навичок орієнтування в просторі і уваги, насправді приводять до поліпшення якості виконання тільки тих завдань, з якими люди стикаються під час тренування і не підвищують якість і швидкість виконання навіть споріднених їм розумових завдань, не кажучи вже про всіх інших.
Автори дослідження, проведеного групою вчених під керівництвом Едріана Оуена (Adrian Owen) з відділення наук про мозок і свідомості Британської ради з медичних досліджень, задіяли у своїй роботі 11 тисяч 430 добровольців, залучених для участі в проекті британського телеканалу BBC1 "Bang Goes The Theory" .
Всі добровольці проходили спочатку тестування розумових здібностей, після чого протягом шести тижнів повинні були в рамках проекту хоча б 10 хвилин на день присвячувати виконанню вправ зі спеціально підготовленого набору, доступного через Інтернет.
Цей набір був складений на основі великої кількості комерційно доступних програм, які, згідно з даними їх розробників, повинні покращувати загальні розумові здібності людини.
Незважаючи на те, що ці програми користуються великою популярністю, а індустрія подібних програм, найчастіше надається людині у формі комп\'ютерних інтелектуальних ігор, оцінюється в мільйони фунтів стерлінгів, їх ефективність до сих пір не була підтверджена даними наукових досліджень.
Згідно з даними, отриманими командою Оуена після проходження всіма учасниками шеститижневої програми з поліпшення розумових здібностей та їх повторної оцінки, ефективність подібних програм дорівнює нулю. Все, чого домоглися учасники експерименту, - це поліпшення своїх здібностей виконувати ті самі розумові завдання, які були представлені у програмі інтелектуальних ігор.
"Результати абсолютно чіткі. Ми не виявили статистичної різниці між поліпшеннями, що спостерігалися у тих, хто пройшов розроблену нами програму інтелектуальних ігор, і тими людьми, які аналогічне час просто проводили в Інтернеті", - сказав Оуен.
"Багато хто з нас грає в інтелектуальні ігри, вважаючи, що ці дорогі ігри можуть зробити нас краще в плані виконання повсякденних завдань, проте до останнього часу наукового підтвердження їх ефективності не існувало. Ми спробували в рамках нашого телевізійного проекту отримати відповідь на запитання: чи варті ці інтелектуальні ігри грошей? Ми його отримали ", - підсумував Даллас Кемпбелл (Dallas Campbell), ведучий телепрограми, повідомляють РИА Новости.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає