Сьогодні - не просто великий, а воістину глобальне свято - День Землі (Earth Day), день нашого спільного затишного дому. Свято було засновано у 1970 році сенатором США штату Вісконсіі Г. Нельсоном (Gaylord Nelson) і з тих пір щорічно відзначається в багатьох країнах. 

У північній півкулі День Землі відзначається навесні, а в Південній півкулі - восени. Основною метою цієї всесвітньої акції є привернення уваги суспільства і кожної людини планети до проблем Землі, до проблем її навколишнього середовища. 

Яка ж вона, наша Земля? 

Підраховано, що планеті Земля приблизно 4 з половиною мільярда років. Якщо ви захочете обійти навколо Землі, крокуючи по екватору, то належить пройти шлях довжиною майже в 40010 кілометрів. 

Відстань від поверхні до центру одно 6378 кілометрів. Причому, дійсно тверді породи (літосфера) формують шар всього близько 70 кілометрів, а, просуваючись далі вклубь, ми спостерігаємо напіврідкій і рідкій стан. 

Долина Смерті в Каліфорнії і місце в Лівії, зване Ель Азізія, утримують рекорди найгарячіших місць на Землі. Рекорд Ель Азіз - 57.8 градусів за Цельсієм (13 вересня 1922 року), рекорд Долини Смерті - 55.8 градусів за Цельсієм (10 липня 1913 року). 

А найхолоднішим місцем на Землі визнана Антарктика - 21 липня 1983 на дослідницькій станції «Схід» в Антарктікевсе було зареєстровано -89 градусів за Цельсієм. 

Наша Земля неймовірно багата мінералами - вчені класифікували вже близько 4000 видів мінералів, приблизно 200 з них мають практичне значення. Щорічно відкриваються 50-100 видів мінералів 

У Землі один природний супутник - видимий неозброєним оком - Місяць. 

День Землі 22 квітня, як і День Землі, що проводиться в День весняного рівнодення, дає можливість кожному мешканцю у всіх населених куточках планети висловити подяку нашому великому загальному дому, повідомляє kyiv.proua.com.

За традицією цього дня всі охочі беруть участь у впорядкуванні та озелененні своїх дворів і вулиць, різних екологічних заходах.