Підписання угоди між Росією та Україною про Чорноморський флот не перешкодить Україні увійти до складу НАТО. Таку думку висловив генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен за підсумками першого робочого засідання неформальної зустрічі міністрів закордонних справ 28 країн НАТО в Таллінні.

Він відзначив, що названа двостороння угода не вплине на стосунки НАТО ні з Москвою, ні з Києвом, передає РБК з посиланням на Reuters. А.Ф. Расмуссен уточнив, що вступ України до НАТО все ще можливий за умови виконання низки вимог.

Також на зустрічі міністрів було схвалено запрошення Боснії та Герцеговини до складу альянсу. Як повідомив офіційний представник альянсу Джеймс Аппатурай, Боснія і Герцоговіна отримала План дій для членства. Дж.Аппатурай відзначив, що існує ряд умов, зокрема необхідність зареєструвати все військове устаткування, що знаходиться в країні.

Нагадаємо: президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв 21 квітня підписали угоду, що передбачає продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років з правом пролонгації його ще на п\'ять років, якщо одна зі сторін виявить таке бажання.

За чинною угодою, а також відповідно до Конституції України, перебування Чорноморського флоту в Україні обмежено 2017 р. Нову угоду має бути ратифіковано парламентами двох країн.

На початку квітня ц.р. президент України Віктор Янукович ліквідував міжвідомчу комісію з питань підготовки України до вступу до НАТО та Національний центр з питань євроатлантичноїінтеграції, повідомляє РБК Україна.

В.Янукович не раз заявляв, що питання вступу країни в НАТО не стоїть на порядку денному. В той же час офіційний Київ планує зберегти існуючий рівень співпраці з Північноатлантичним альянсом.