Сьогодні, 26 квітня, в Україні й у всьому світі згадують Чорнобильську трагедію. Рівно 24 роки тому був зруйнований четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (на той час - Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований, і в навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. 

Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і постраждалих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. На момент аварії Чорнобильська АЕС була найпотужнішою у СРСР. 

У результаті територія в радіусі 30 кілометрів піддалася радіоактивному зараженню, від радіоактивного забруднення постраждали 19 російських регіонів з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона людей, 46,5 тисячі квадратних кілометрів території Бєларусі (23% загальної площі). Загальна площа радіаційного забруднення України сягнула 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях. 

Сьогодні президент України Віктор Янукович побуває на Чорнобильській АЕС, де цього дня пройде мітинг-реквієм пам\'яті про загиблих внаслідок трагедії. 

Янукович покладе квіти до пам\'ятника загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС, повідомляє офіційний сайт глави держави. 

Президент також ознайомиться з ходом реалізації заходів щодо експлуатації об\'єкта "Укриття" та будівництва заводів з переробки твердих і рідких радіоактивних відходів. 

Під час усіх заходів Януковича супроводжуватиме міністр з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич

Крім того, глава держави відвідає місто енергетиків Славутич, де проведе нараду з питань перетворення об\'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, а також розвитку інфраструктури Славутича та соціального захисту постраждалого від аварії на ЧАЕС населення. 

Українська влада хоче перетворити Чорнобильську станцію на безпечну систему за допомогою об\'єкта "Укриття", який буде являти собою споруда у формі арки заввишки 105 метрів, завдовжки 150 метрів і завширшки 260 метрів. Після зведення його буде "насунуто" на четвертий блок ЧАЕС, над яким після аварії був побудований саркофаг. 

Разом з тим українські експерти (колишній генеральний директор ЧАЕС Михайло Уманець і перший директор об\'єкта "Укриття" Володимир Щербина) вважають, що період безпечної експлуатації нинішнього саркофага закінчиться вже через 6 років. 

Будівництво об\'єкта "Укриття" постійно відкладається, проект перебуває на стадії проектування. 

На території ЧАЕС також планується побудувати сховище відпрацьованого ядерного палива та завод з переробки рідких радіоактивних відходів. 

Робота станції була зупинена 5 грудня 2000. З 1 січня 2010 набув чинності закон "Про загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об\'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему". 

Тимчасом Чорнобиль притягує до себе все більше туристів з усього світу. У 7 тис мандрівників, які відвідали зону в 2009 році, цікавість виявилася сильнішою за страх радіації. Іноземці, як і туристи-співвітчизники, поступово долаючи страх перед можливими залишками радіаційного зараження, почали відвідувати Чорнобиль ще з 1990-х років. У 2002-му вийшла доповідь ООН, згідно з якою у більшості місць зони відчуження відтепер можна було залишатися без особливої шкоди для здоров\'я, повідомляє newsru.ua.

Іноземців у найбруднішому місці світу найбільше вражають покинуті села.