Росія запропонувала Україні об\'єднати активи двох країн в атомній енергетиці, заявив прем\'єр-міністр РФ Володимир Путін пізно ввечері у понеділок, 26 квітня, після зустрічі з президентом України Віктором Януковичем.
"Мова йде про великомасштабну кооперації наших ядерних галузей, - цитує" Інтерфакс "слова російського прем\'єра. - Ми пропонуємо створити великий холдинг, який включав би в себе об\'єднану генерацію, атомне машинобудування і паливний цикл".
Якщо така пропозиція здасться Україні надто революційною, сказав Путін, то російська сторона готова діяти поетапно. Так, повідомив прем\'єр-міністр РФ, спочатку можна буде поставити питання про об\'єднання паливного циклу. "У нас є підприємства, які постійно обслуговують Україну, а у вас є машинобудування в якому ми зацікавлені", - сказав Путін.
Путін також заявив, що Росія готова брати активну участь у модернізації українських блоків спільно з українськими партнерами і допустити українських партнерів до роботи на російському ринку. "Ми б могли разом попрацювати і на ринку третіх країн при фінансовому співробітництві Росії", - повідомив прем\'єр-міністр.
Президент України, у свою чергу, заявив, що його країна зацікавлена в російських пропозиціях по кооперації в галузі атомної енергетики, повідомляє РІА Новини. "Це цікава пропозиція - побудувати підприємство для виробництва ядерного палива не тільки для наших АЕС, але і для третіх країн", - цитує агентство слова Віктора Януковича. За словами президента України, сторони також могли б "кооперуватися в області модернізації АЕС". Об\'єднання генерації, зазначив Янукович, це питання, про яке говорили мимохідь, як про майбутню перспективу.
Крім того, Володимир Путін заявив, що Москва також "готова до кооперації з Україною в авіаційній промисловості та суднобудуванні". Яким Росія бачить співпрацю з Україною в цих галузях, прем\'єр-міністр РФ на зустрічі з журналістами ввечері 26 квітня уточнювати не став.
Раніше 26 квітня Янукович, виступаючи зі зверненням, присвяченим 24-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що відзначається в цей день, заявив, що "енергетичне майбутнє України неможливе без атомної енергетики", підкресливши, що "вона повинна бути мирною і безпечною".
У середині квітня 2010 президент України підписав зобов\'язання вивезти зі своєї країни на переробку близько центнера високозбагаченого урану, що залишився Україні у спадок від СРСР, повідомляє lenta.ru.
Це розпорядження Януковича викликала невдоволення з боку опозиції, яка звинуватила його в тому, що Україна відмовилася навіть від теоретичної можливості відродити ядерний арсенал. У той же час, Росія, США і Євросоюз високо оцінили прийняте президентом України рішення.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає