У вівторок, 27 квітня, на заводі "Київприлад", що на вулиці Гарматній, 2, в Солом\'янському районі столиці, стався потужний вибух. Як повідомляє прес-служба МНС, після вибуху, що стався о 9.35, спалахнула пожежа, яку вдалося загасити близько 10.50. Внаслідок інциденту загинули двоє працівників заводу. 

Для гасіння пожежі, де горить магній, використовувати воду не можна, оскільки від зіткнення з водою розпечений магній вибухає. Тому пожежники користувалися спеціальними порошковими вогнегасниками. 

За попередніми даними, двоє робітників на вулиці біля малярного цеху на колінчатому підіймачі, на рівні другого поверху, проводили газозварювальні роботи з демонтажу повітропроводу. "Газета по-київськи" із посиланням на охоронця підприємства повідомляє, що робітники в той момент розрізали вентиляційну трубу. 

Під ними, на землі, стояли чотири контейнери з магнієм. Найвірогідніше, іскра від газозварювального апарата потрапила в ємність з магнієм, і стався спалах, унаслідок якого двоє чоловіків загинули на місці

Як розповіли пожежники, із загиблими працював ще й третій робітник, але він вижив - встиг вистрибнути з-за керма підйомника. "Слава Богу, поблизу не було роззяв", - сказали вони, пише газета "Сегодня". 

За словами начальник ГУ МНС Віталія Пшеничного, будівельники працювали газозварювальним апаратом: "Іскра потрапила в магнієву стружку, і вона загорілася. Один з них спробував загасити вогонь водою, чим і спровокував вибух". 

Від високої температури поплавилися металеві конструкції підіймача, а від спалаху – повилітали шибки в цеху з першого по четвертий поверхи. Всі обставини випадку та остаточні причини пожежі з\'ясовуються. 

Очевидці розповідають, що величезну хмару продуктів горіння магнію, що утворилася від пожежі і вибуху, понесло в напрямку житлових будинків, а запах горілого було чути навіть у районі метро "Берестейська". Але в прес-службі київського МНС запевнили, що в димі - занадто мала концентрація магнію, щоб нашкодити людям. Підтвердили це і в столичній СЕС. 

"Магній - важкий метал другого класу небезпеки. Його випаровування шкідливі тільки у великих концентраціях і в закритих приміщеннях. А оскільки дим від вибуху вийшов на відкритий простір, його швидко розсіює повітря. Крім того, більшість людей в цей час були на роботі, і вікна їхніх квартирах були закриті", - сказав заввідділом столичної СЕС з гігієнічних проблем екології Сергій Тимошенко. 

Але, за його словами, магній може викликати загострення хронічних захворювань дихальних шляхів, також він має властивість накопичуватися в організмі, через що можуть вражатися печінка, серцево-судинна та нервова системи. 

За словами Пшеничного, у столиці є 33 хімічно небезпечних об\'єкти, шість з них - найбільш небезпечні, але "Київприлад" до них не належить. "З усіма цими об\'єктами ведеться постійна робота. Приміром, по заводу "Радикал" є доручення Кабміну про підготовку проекту перенесення його за межі Києва. Відходи зі спецкомбінату "Радон" будуть перенесені до Чорнобиля. А ДП "Захід" ми вже давно намагаємося прибрати з Києва, але ніхто не хоче його брати, кому потрібен такий подарунок?" - говорить Пшеничний. 

За словами заступника мера Віктора Сівця, промислові підприємства справді збираються винести за межі міста. "Разом з Мінпромполітики розробляємо програму виносу. Але це буде не відразу: спочатку переїдуть менш економічно вигідні заводи", - заявив він. При цьому конкретні терміни виведення підприємств із столиці та в що це обійдеться, він не назвав. 

У жовтні минулого року сталася пожежа на мулових полях Бортницької станції аерації біля Києва. Тоді "Київводоканал" попередив про можливі шкідливі викиди в атмосферу, однак проби, взяті СЕС Дарницького району Києва і Бориспільського району Київської області, підтвердили, що вміст шкідливих речовин у повітрі після пожежі не перевищував норму, повідомляє newsru.ua.