Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) більшістю голосів відмовилася визнати голод на території СРСР на початку 1930-х років геноцидом українського народу. Відповідні поправки в резолюцію про голод у Радянському Союзі були відхилені 55 голосами проти 21, повідомляє "Інтерфакс". Найближчим часом асамблея має прийняти резолюцію з цього питання. 

У грудні 2009 року комісія ПАРЄ з політичних питань відхилила поправки до доповіді про голод в СРСР, що визнають його геноцидом українців. Заступник голови російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Леонід Слуцький також повідомив, що "ніякі українські пріоритети по відношенню до інших республік колишнього СРСР, які постраждали від голоду в 30-х роках минулого століття, не пройшли". Всі поправки, запропоновані російською стороною, були прийняті. 

Питання про Голодомор було піднято Віктором Ющенко в той період, коли він займав пост президента України (2005-2010 роки). Він зажадав визнати голод на території СРСР геноцидом українського народу. За ініціативою Києва розглядом цього питання зайнялася Парламентська асамблея Ради Європи. На Україні масовий голод 1932-1933 років був визнаний геноцидом у 2006 році. 

За ініціативою Ющенко був заснований день пам\'яті жертв Голодомору - він відзначається в четверту суботу листопада. Крім того, згідно з рішенням президента, 2008 рік пройшов під знаком вшанування пам\'яті жертв масового голоду. Також Віктор Ющенко пропонував ввести кримінальне покарання за заперечення Голодомору

У травні 2009 року за фактом геноциду українців було порушено кримінальну справу. Трохи пізніше Служба безпеки України опублікувала список радянських діячів, яких назвали винуватцями Голодомору. До нього увійшли 136 прізвищ. Однак нікого із згаданих в списку людей вже немає в живих. 

В січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох людей винними в організації геноциду українців. Серед них, зокрема, виявилися генсек ЦК ВКП (б) Йосип Сталін, голова Раднаркому СРСР В\'ячеслав Молотов, а також ряд інших високопоставлених чиновників того часу. Справа була закрита, тому що всі винні вже померли. 

Росія відмовляється визнавати голод 1932-1933 років геноцидом українського народу. За версією Москви, в результаті тих подій постраждали не тільки українці, а й представники інших національностей. Такої точки зору дотримується і новий президент України Віктор Янукович. На засіданні ПАРЄ, що відбувся 27 квітня, він заявив, що голод був і в Казахстані, і в Білорусії, і на території Росії, повідомляє lenta.ru.