Бажання оточувати себе гарними речами присутнє в людини з моменту створення світу. Проходили епохи, мінялися устрої, змінювалось обличчя нашої планети, але завжди був актуальним для кожної родини світу інтер’єр помешкання, а зокрема, саме вмеблювання, наповненість предметами, котрі з порожнього внутрішнього простору творять середовище для життя. У всі часи в різних культурах були присутні предмети побуту, схожі за своїм призначенням, котрі зараз мають одну спільну назву – меблі. З одним із найкращих виробників меблів на Західній Україні Максимом Бондаруком ми і зустрілися в Луцьку для розмови про його царину.
- Як Ви розпочинали свою роботу? Чому саме „Спецбанкмеблі”?
- Називаємось „Спецбанкмеблі” тому, що виготовлення меблів не було першим напрямком роботи в нашій фірмі. Ми маємо певне відношення до фірми „Ніколь”, яка займається виготовленням сейфів, спеціалізується тільки на продукції для банків: сертифіковані сейфи, різного роду контейнери. От і через цей напрямок роботи з банками створено було меблеву фірму. Щодо „Ніколь”, то ця структура зараз – одна з найпотужніших фірм в Україні по виготовленню сейфів, входить в трійку найбільших виробників цієї продукції. Поки що її товари представлені тільки в нашій країні, але наразі ведуться роботи щодо виходу на міжнародний ринок.
Але повертаючись до фірми „Спецбанкмеблі” хочу ще раз відмітити, що основним напрямком роботи є виготовлення корпусних меблів для банків. І окрім цього ми робимо весь асортимент меблевої продукції для офісу і для дому, окрім м’яких частин.
- Чи рентабельно, зважаючи на заповненість ринку, займатись виготовленням меблів?
- Меблі – річ не довговічна, максимальний строк їх „життя” складає сім років, а потім їх треба поновлювати. Плюс – зараз мода в цьому напрямку міняється кожних два-три роки. А громадяни, покращуючи своє матеріальне становище, бажають дотримуватись модних тенденцій. Поки будуть існувати такі тенденції, то буде вигідно займатись цією справою. Клієнти не переведуться ніколи, бо іде постійне поновлення такої продукції.
Є також моделі стандартних корпусних меблів, які роками не змінюються (комп’ютерні столи, шафи тощо), але під час індивідуального замовлення з клієнтом працює дизайнер, який, звичайно, якнайкраще адаптує наші можливості до побажання клієнта, відштовхуючись від стандартних зразків. І звісно ж, послуги дизайнера вже включені в ціну виробу, яка є достатньо конкурентною стосовно інших виробників. Бо перш за все, на неї впливає вартість матеріалу, котрий ми закуповуємо в нашому регіоні. Крім того, ми не робимо меблі з масиву, бо „зелений запас” України є і так достатньо вичерпаний і має оберігатись для нащадків. Всі матеріали, які я закуповую – від плит ДСП до фурнітури – є українського виробництва і мають належні сертифікати, отож безпечні для споживача.
- Як важко сьогодні завоювати клієнта?
- Ми завойовуємо клієнта тільки якістю нашої продукції. І безсумнівно, тими широкими можливостями, які ми можемо запропонувати, коли потенційний покупець нашої продукції приходить до нас. Бо приходять люди з будь-якими каталогами різних світових зразків і просять зробити саме таку чи іншу річ. І в нас достатньо можливостей задовольнити будь-яку забаганку клієнта. Ми робимо меблі на рівні світових зразків, але для споживача вони обходяться вдесятеро дешевше, якщо порівнювати з тими ж світовими цінами. В нас достатньо роботи, і навіть деяких клієнтів ми просимо почекати один-два місяці, бо обслуговування тільки банківських установ забирає левову частку часу. Ще треба відмітити, що на сьогоднішній день зовсім мало дизайнерів, які знають і розуміють технологію виготовлення меблів. В нас такий дизайнер є. Це мій заступник, директор з виробництва, Володимир Клодчик, який вже більше десяти років працює у сфері виготовлення меблів і знає цей процес від А до Я.
- Наскільки важко боротись з китайськими конкурентами?
- З ними просто неможливо боротися, бо нема такої потреби. Китайська продукція не конкурентна по відношенню до наших виробів, тому що вона не є якісна і не витримує ніякого порівняння. Хоча вона вдвічі дешевша нашої. Але людина, яка купує ці меблі один раз в житті, більше не повернеться до неї ніколи. До мене нерідко звертаються клієнти з проханням підремонтувати такі зразки китайської продукції, але зазвичай приходиться відмовляти, бо такі речі не підлягають ремонту – їх треба переробляти повністю, або краще викинути, бо вони „розлазяться” в руках. Так що для мене вигідно, що є Китай, який насичує ринок настільки неякісною продукцією, яка врешті-решт опосередковано „допомагає” формувати хороший смак до справді якісних меблів вітчизняного виробництва.
Ось два роки ми працюємо з українським банками і ще жоден банк не повернув ні одного зразка нашої продукції і не мав ніяких нарікань щодо її якості.
- Італійські меблі в Україні – міф чи реальність?
- Це справжній міф. Звичайно, забезпечені громадяни хочуть якогось ексклюзиву, чогось особливого, чогось вишуканого з Європи. Будь-ласка, зараз можна спостерігати, як пропонується багато ніби-то італійських чи ще якихось європейських зразків „якісних” меблів, але на жаль всі вони вироблені в Тернополі або Рівному, в кращому випадку – в Одесі. Звичайно, якість таких меблів на достатньо високому рівні, якщо працювали хороші українські спеціалісти. Зокрема в Тернополі є майстри, які можуть конкурувати з найкращими європейськими виробниками і робити продукцію найвищої якості. Хоча знову ж таки скажу, що найчастіше за італійські меблі видають китайський і турецький „ексклюзив”. На останній виставці меблів в Києві було представлено п’ять виробників італійських меблів, жоден з яких не мав автентичної італійської продукції – то все була підробка.
- Чи користуєтесь Ви власними меблями в офісі та домі?
- Весь наш офіс обставлений нашими меблями, від користування якими отримуємо задоволення не тільки ми, а і наші відвідувачі. Крім того це також і своєрідна реклама нашої ж продукції. І вдома в мене стоять тільки меблі виробництва нашої фірми: всі шафи, вітальня тощо. Кожного дня бачу і радію, наскільки добре працюють мої майстри. При потребі щось змінити в інтер’єрі власної оселі я точно не буду звертатись ні в які інші компанії, які також роблять меблі (сміється).
Ігор ЛАБУНСЬКИЙ з Луцька, спеціально для ресурсу „Під прицілом”
Фото автора
Коментарі
коментарів немає