Екс-президент України Віктор Ющенко має намір ініціювати скликання форуму українських демократичних сил для вироблення плану дій непокори нинішній владі. Про це він сказав сьогодні в ефірі Радіо "Свобода".

Ющенко наголосив, що під час цього форуму треба сформувати "концепцію акту непокори, плану дій по захисту конституційних і законних положень святих речей". 

Він пояснив, що має на увазі, серед іншого, питання перебування російського Чорноморського флоту на території України, захисту української мови, визнання Голодомору тощо.

Екс-президент наголосив, що цей форум повинен дати опозиції план чітких дій на найближчі три місяці.

За його словами, сьогодні необхідно проаналізувати, які переваги є у влади, які переваги є у опозиції. "Їхні переваги ефемерні – вони мають більшість в парламенті, наша потенційна сила – більшість у суспільстві", - наголосив він.

При цьому Ющенко наголосив, що головне на сьогодні – це розуміння суспільством усієї небезпеки дій влади і формування руху опору.

"Чорноморський флот – це тест безпекового характеру. Якщо українець не визначиться відносно знаходження на українській території чужого війська, чужого військового чобота і далі буде говорити про сало, про хліб... – це будуть пусті слова. Тому, як би це не було важко, потрібно визначатись і консолідуватись навколо системних базових цінностей", - наголосив він.

Ющенко вважає, що сьогодні не існує швидкого шляху скасування рішення щодо продовження перебування на території України російського флоту.

"Одноразового кроку немає, який би зняв оту біду, яка вчинилася в українському парламенті два дні тому. В парламенті били не народних депутатів "Нашої України"... Били Україну, вбивали Україну. Це політичний Чорнобиль – те, що відбулось в парламенті", - сказав він.

На його думку, сьогодні саме громадські організації та журналісти мають взяти на себе основну місію з роз\'яснення суспільству того, що відбувається. Ющенко зауважив, що влада може робити лише те, що підтримує суспільство, а громадяни, які обирають владу, мають нести за неї відповідальність.

Як наголосив Ющенко, кроки Віктора Януковича були очікуваними. Єдине, що його здивувало, це швидкість, з якою все робилось. "За 50 днів, на жаль, мені здається, у темі консолідації суспільства ми відкинуті років на 15", - зауважив він.


Тимошенко наполягає на дочасних виборах до Ради


Юлія Тимошенко заявляє, що громадськість та опозиційні політичні сили мають консолідуватися для оголошення дострокових виборів до Верховної Ради. Про це Тимошенко заявила у четвер під час Інтернет-конференції на її персональному сайті.

"Ми знаємо, що у парламенті немає більшості, але ми бачили, що опір не приніс ніякого результату - ратифікація відбулася. Залишається тільки денонсація. Тобто потрібна інша більшість в Верховній раді. Вибори мусять змінити якість більшості в парламенті", - заявила вона.

"Перше, що треба робити - дати оцінку цій владі і усунути її якомога швидше. Які шляхи є? Це парламентські вибори. Це перший шанс, який ми будемо мати, щоб владу усунути. Ми не сміємо мовчати. Народ і політики мають бути сильними. Ми доведемо до людей правдиву інформацію. У нас не буде "голосуй проти всіх", - додала Тимошенко.

На її думку, зміна влади в Україні може відбутися завдяки, в тому числі, і громадянам, які можуть допомогти в цьому всім опозиційним силам, повідомляє newsru.ua. 

"Ми зобов\'язані консолідуватися, щоб влада розуміла, що опір є. Наш опір - і в парламенті, і на вулицях, але треба створити координаційну систему - Комітет захисту України", - переконана вона.

"Якщо буде опір, якщо опозиція в парламенті чинитиме опір, Янукович далі не зможе проводити свою політику. І він сам буде зацікавлений у тому, щоб оголосити дострокові вибори у Верховну Раду", - заявила Тимошенко.