Організація Об\'єднаних Націй і Європейський Союз закликають Кабінет Міністрів вжити невідкладних заходів для розв’язання екологічних проблем Калуша, Івано-Франківська область.

Спільна оглядова місія ООН і ЄС відвідала Калуш у відповідь на офіційне звернення українських властей і дійшла висновку, що екологічна ситуація у місті - критична. 

Зокрема, місія констатує засоленность грунтів і поверхневих вод, необхідність дотримання безпечного рівня гребель, високу вірогідність прориву Домбровського відкритого кар\'єру у річку Сивка, а також небезпеку потрапляння органічної речовини - гексахлорбензолу - у навколишнє середовище. 

Місія вважає, що існують механізми, завдяки яким можна запобігти погіршенню екологічної ситуації у місті, і закликає уряд вжити невідкладних заходів для цього, повідомляють «Українські новини». 

У ході своєї роботи була оцінена надійність сховища технічних відходів хімічного підприємства «Оріана», взяті проби грунту із довколишніх територій, щоб проаналізувати рівень ризику для жителів і навколишнього середовища. 

Раніше Кабмін виділив Калушу 86 млн гривень із резервного фонду на розв’язання екологічних проблем. У той же час глава МНС Нестор Шуфрич не виключає переселення жителів Калуша через екологічну катастрофу. 

Нагадаємо, 12 лютого ВР затвердила указ тодішнього Президента Віктора Ющенка про оголошення Калуша і сіл Кропивник і Сивка-Калуська Калуського району зоною надзвичайної екологічної ситуації на 90 днів. 

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада України оголосила території міста Калуш і сіл Кропивник і Сивка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації. 

Внаслідок ухвалених свого часу неправильних рішень щодо розташування і експлуатації хвостосховищ, відвалів, акумулюючих ємкостей і способу ліквідації шахтних порожнин, які утворилися внаслідок господарської діяльності хімічних підприємств у Калуському районі Івано-Франківської області, було порушено екологічну рівновагу у товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей. Це призвело до численних провалів у земній поверхні над площею шахтних полів у Калуші, руйнування будинків і комунікацій, засоленню водоносних горизонтів уцьому місті, селах Кропивник і Сивка-Калуська, повідомляє «ForUm».