Заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман заперечує, що Адміністрація президента втручається в роботу комерційних каналів. Про це вона заявила "Телекритиці", коментуючи статтю кореспондента "1+1" Мирослава Отковича "Темники повернулися".

"Я прочитала на "Українській правді", що Піховшек і Джангіров нині курують інформаційну політику президента України. Що це за дурниці такі, хто дав право говорити свідому дезінформацію?", - обурилася вона.

"Я не бачила ні Піховшека, ні Джангірова в Адміністрації президента. Піховшек працює в "Лівому березі", а Джангіров на ТРК "Київ", при чому тут Адміністрація президента та інформаційна політика президента? Чому нам весь час приписують якісь абсолютно абсурдні речі?" - заявила Герман.

Щодо неприпустимості публічного заперечення Голодомору в Україні, про яке пише Откович, Герман зазначила, що президент ніколи не заперечував факту Голодомору.

"Президент просто сказав, що він не вважає Голодомор геноцидом, - каже Герман. - Президент каже, що Голодомор був, від нього постраждало багато людей, що їх пам\'ять треба шанувати і не допускати цього, але він особисто не вважає Голодомор геноцидом. Це його право, він за це голосував. Я голосувала за те, що це був геноцид", - наголосила вона.

Герман вважає подібні звинувачення не чим іншим, як замовленням з опозиційних штабів й очорненням із нав\'язуванням команді президента тем про темники і тиск на свободу преси.

"Я не знаю журналіста, якому би я будь-коли відмовила, щоби він сюди прийшов і поставив свої запитання. Нещодавно президент дав прес-конференцію, на якій було понад триста чоловік. Ми постійно відкриті для коментарів. Мій телефон включений 23 години на добу і його знає кожен журналіст, кожен може подзвонити і запитати, я завжди даю відповіді", - запевнила Герман.

"Якої ще відкритості ви хочете? І що це зараз за намагання переконати світ, що ми даємо якісь "темники". У нас ніколи не було і не буде таких ганебних брифінгів, які були у Тимошенко, коли жоден журналіст не міг поставити запитання, яке не узгоджувалося з її прес-секретарем. І нехай вони нам не приписують того, що робили самі", - обурилась вона.

Зазначимо, що Європейський союз стурбований ситуацією, яка склалася в Україні зі свободою преси. Про це йдеться в заяві ЄС, оприлюдненій в рамках постійної ради ОБСЄ.

ЄС стурбований останніми випадками, які можуть обмежити плюралізм ЗМІ, включаючи рішення розпустити Національну комісію з утвердження свободи слова та змінити статус нового голови Національного телебачення.

Кілька днів тому Міжнародна організація "Репортери без кордонів" звернулася з відкритим листом до президента України Віктора Януковича. Представники організації висловили занепокоєння з приводу різниці між висловленими твердженнями главою держави під час виступу на Парламентській асамблеї Ради Європи і реальною ситуацією зі свободою слова в Україні,

У своєму виступі на ПАРЄ Янукович пообіцяв "надалі зміцнювати демократію" і висловив переконання, що "саме вільні незалежні ЗМІ повинні забезпечити безперешкодний доступ суспільства до інформації, сприяти справжнім дискусіям щодо розвитку країни, жорстко контролювати владу".

В той самий час на прес-конференцію за участю президентів України і Росії, що відбулася 21 квітня у Харкові не були допущені деякі журналісти. За спілкуванням глав держав представники медіа стежили з окремого приміщення і не мали змоги поставити запитання, повідомляє newsru.ua.