Україна виступає за юридичне закріплення міжнародних гарантій своєї безпеки. 

«Отримані Україною гарантії безпеки у зв\'язку з приєднанням до договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) потребують юридичного закріплення», - сказав глава МЗС Костянтин Грищенко, виступаючи у ході Оглядової конференції 2010 року з ДНЯЗ у Нью-Йорку. 

Міністр нагадав, що рішення України відмовитися від ядерного арсеналу і стати учасницею ДНЯЗ стало значним внеском у глобальний процес ядерного роззброєння. 

За його словами, рішення відмовитися від високозбагаченого урану є свідченням того, що Україна неухильно дотримується міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження, повідомляють «Українські новини». 

Крім того, він заявив, що Україна позитивно оцінює кроки США і Росії у напрямі скорочення ядерних арсеналів і закликає обидві держави забезпечити незворотний характер цього процесу. 

Нагадаємо, у грудні 2009 року тодішній Президент Віктор Ющенко запропонував лідерам держав «ядерної п\'ятірки» - Великобританії, Китаю, Росії, США і Франції - провести переговори з метою підтвердження і посилення чинних гарантій безпеки України. 

Як повідомлялося, 12 квітня під час візиту до США Президент України Віктор Янукович висловив підтримку Бараку Обамеі у зміцненні ядерної безпеки у світі. Збагачений уран України буде утилізований у Росії при фінансовій підтримці США. Цю ідею розкритикувала опозиція на чолі з Юлією Тимошенко, заявивши, що у такому разі Україна втратить можливість проводити дослідження у галузі ядерної фізики, повідомляє «ForUm».