Експерти вважають, що реалізувати пропозицію прем\'єр-міністра Росії Володимира Путіна щодо об\'єднання Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" з російським "Газпромом" з вигодою для України неможливо.
Так, провідний експерт енергетичних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Володимир Омельченко заявив сьогодні на прес-конференції, що капіталізація "Нафтогазу" в десятки разів менше, ніж російського газового холдингу.
"Компанія" Нафтогаз "в десятки разів менше, ніж" Газпром ", тому ні про яке партнерство не може бути й мови. Мова йде про поглинання", - сказав він.
Крім того, експерт нагадує, що існуюче законодавство забороняє приватизацію, концесію, оренду підприємств трубопровідного транспорту України.
Російським законодавством, в свою чергу, заборонений доступ іноземних інвесторів до стратегічних об\'єктів РФ, у тому числі в енергетиці.
Омельченко підкреслює, що у можливому об\'єднанні двох концернів більш зацікавлений "Газпром", який зможе користуватися українськими газовими сховищами і контролювати ставку транзиту російського газу через Україну.
Солідарний з Омельченком і експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут, який також не бачить економічної вигоди у можливому так званому об\'єднання компаній.
"З інвестиційної точки зору ми всі розуміємо, що ні про яке об\'єднання не може бути й мови, коли розміри однієї й іншої компанії несумірні. Ні про яке рівноправність, і ні про яке об\'єднання говорити тут не доводиться", - сказав він.
При цьому Нарбут висловив припущення, що ініціативу про об\'єднання Путін виявив, щоб відвернути увагу суспільства від інших важливих тем в україно-російській співпраці.
"Є дуже багато ініціатив від Росії, тому деякі з них повинні бути епатажними, щоб відвернути увагу від того, що буде робитися в цей час: завершення підготовки документів щодо співпраці в атомній сфері, наприклад", - зазначив Нарбут.
Він розкритикував Кабінет міністрів за те, що від нього не виходять ініціативи, які були б спрямовані на реформування газового ринку.
"Чому наші так звані професіонали не йдуть шляхом прийняття стратегічних рішень? Може бути, вони не розуміють їхнього змісту, не розуміють сенс стратегічної роботи? Може бути, їм легше думати комбінаціями двох-трьох ходів, а потім дивишся - і шахова партія, котра перейшла гру в піддавки, закінчується так швидко, як ніби граєш з семирічним дитиною ", - сказав Нарбут.
На його думку, в даний час уряду необхідно працювати над диверсифікацією поставок енергоресурсів в країну, зокрема почати переговори з Катаром про постачання зрідженого газу і будівництва для цього СПГ-терміналу, повідомляють Подробности.
Нагадаємо, що 30 квітня Путін заявив, що виступає за об\'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу".
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає