Кабінет міністрів України не планує скасовувати фіксовані податки для підприємців та юридичних осіб, повідомив журналістам віце-прем\'єр-міністр Сергій Тігіпко.

"Ми будемо шукати той варіант, який задовольнить нас. Основна проблема в тому, що за юрособамами є касові апарати і є контроль. Щодо фізичних осіб ми будемо шукати рішення. Але я можу сказати, що від фіксованих податків ніхто відмовлятися не буде. Ми знайдемо можливості, щоб і бюджет менше втрачав, і люди могли працювати ", - заявив він. 

При цьому віце-прем\'єр зазначив, що сьогодні, 13 травня, з цього питання буде проведено зустріч з представниками ринків і об\'єднань підприємців. 

Крім того, Тігіпко також повідомив, що уряд підготував 9 законопроектів, які повинні зменшити регулювання ведення бізнесу. 

Він уточнив, що 12 травня "ми встигли отримати останню візу Міністерства юстиції щодо законопроекту про єдиний соціальний внесок". 

Закон відпрацьований, і наступного тижня, у понеділок (17 травня), можна буде в Кабінеті міністрів прийняти його і відправити до Верховної Ради. Якщо вдасться це зробити, то ці 9 законів зможуть значно поліпшити ситуацію, вважає Тігіпко.

"Що стосується фіксованих податків, то для юридичних осіб ми фактично вже знайшли рішення, зараз лише розрахунки дотягуємо. Я можу сказати, що ніяких втрат у бізнесу тут не буде ", - заявив Тігіпко. 

За його словами, фіксовані податки для юридичних осіб також буде збережено. 

Тим часом Тігіпко вважає, що підвищення акцизів на алкоголь і тютюн не призведе до зростання контрабанди. 

"Всі акцизи, які ми піднімаємо, перебувають на рівні, який є в Білорусі, Росії, Молдові, і, я вважаю, що це абсолютно правильно. На алкогольні, тютюнові вироби у нас повинно бути серйозне податкове і митне навантаження, яке дозволить нам фінансувати вчителів, лікарів, військових ", - сказав він. 

При цьому Тігіпко повідомив: "Нічого більше, ніж у наших сусідів, ми не створили, ніякої контрабанди у нас не буде. Тим більше, що наразі за моїм дорученням проводиться ряд акцій щодо вилучення контрабандної продукції. Український бізнес з нами працював (над законопроектом ), всі ці рішення проходили переговори з конкретними виробниками ", повідомляє Кореспондент.

Нагадаємо, 11 травня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, яким передбачено збільшення ставок акцизного збору на алкоголь і тютюн. Крім того, документ передбачає впровадження з 1 січня 2011 року при оподаткуванні операцій з підакцизними товарами авансову сплату ПДВ одночасно зі сплатою акцизного збору у розмірі 20% суми акцизного збору.