Група вчених з Університету штату Айова стверджує, що чим більше ніс, тим більше природний бар\'єр, який фізично зупиняє частинки пилу і бактерії, які переносяться повітряно-краплинним шляхом, повідомляє Daily Mail.
У ході експерименту фахівці з\'ясували, що більш великі носи вдихають майже на 7% менше домішок, які містяться у повітрі. Носи також виступають у ролі бар\'єра, що відбиває мікроби, які можуть потрапити через ротову порожнину, і здатні знижувати негативний вплив сезонної алергії на пилок.
Вчені створили два штучні носи. При цьому один був у 2,3 раза більше, ніж інший. Кожний ніс було розташовано на штучному обличчі. Крім двох варіантів носів, пропонувалися і два варіанти губ - побільше і поменше. Губи закривали собою кінець трубки і вбирали через трубку повітря, що містить в собі певний ряд частинок. Виявилося, коли на обличчя було розміщено ніс більшого розміру, то поглиналося на 6,5% менше частинок. Одночасно з цим, губи більшого розміру, на свою чергу, зменшували попадання в організм частинок на 3,2%, повідомляє УКРІНФОРМ.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає