Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" в середу почала скорочувати постачання газу металургійним підприємствам з найбільшими боргами - Дніпровському меткомбінату (ДМК) ім. Дзержинського і Маріупольському меткомбінату (ММК) ім. Ілліча, пише в четвер газета "Комерсант-Україна" з посиланням на заступника міністра промислової політики України Сергія Біленького. 

За даними видання, сума боргу ДМК ім. Дзержинського перед "Газом України" (дочірнє підприємство "Нафтогазу України") становить 192 мільйони гривень (24 мільйони доларів), ММК ім. Ілліча - 300 мільйонів гривень (37,5 мільйона доларів). 

Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Віктор Сергєєв розповів, що тиск газу, що подається на ДМК ім. Дзержинського (належить Індустріальному союзу Донбасу, ІСД), знижено приблизно в три рази, через що всі три працюють доменні печі переведені на безгазовий режим. 

У ІСД від коментарів відмовилися, пославшись на те, що позиція компанії щодо цього питання поки не сформульована. 

Заступник генерального директора з виробництва і збуту ММК ім. Ілліча Сергій Аріх заявив, що тиск поставляється на підприємство газу знижено у 1,8 рази, через що комбінат обмежив обсяги виплавки чавуну. "Якщо так далі піде, можлива зупинка мартенів", - сказав він. Аріх додав, що розрахуватися за газ комбінат не може, оскільки держава повинна повернути підприємству 1,5 мільярда гривень (близько 187 мільйонів доларів) ПДВ. 

Джерело газети в Мінпаливенерго пояснило, що без відключення боржників від поставок не вдасться забезпечити фінансову збалансованість "Нафтогазу". "Це приватні підприємства, які працюють з прибутком. У той же час" Нафтогаз "відчуває певний дефіцит оборотних коштів. Чому ми повинні в цих умовах прощати їм борги?" - Сказало джерело. 

Він додав, що можливо повне відключення ДМК ім. Дзержинського і ММК ім. Ілліча від газу. Найближчим часом можуть бути обмежені і постачання на Алчевський меткомбінат (належить ІСД), повідомляє rian.com.ua.

Аналітик компанії "Ренесанс Капітал" Борис Красноженов підкреслює, що зупинка металургійних комбінатів загрожує значними збитками. "На запуск кожної доменної печі необхідно буде витратити до 10 мільйонів доларів. Але найгірше полягає в тому, що компанії втратять ринки збуту, які можуть зайняти інші постачальники", - відзначив експерт.