Генеральне консульство Польщі у Львові вимагає від української влади навести лад навколо територій дипломатичної установи. З відповідною нотою генконсульство звернулося до представництва МЗС України у Львівській області.

Генеральне консульство закликає місцеву владу до рішучих кроків заради захисту інтересів і безпеки своїх громадян, які виступають прохачами віз, повідомляє «Німецька хвиля». 

Представники польської дипустанови вже неодноразово повідомляли правоохоронні органи і муніципальні власті про безлад на території навколо приміщень консульства, про шахрайства в чергах, а також створення штучних черг. 

Представник МЗС України у Львівській області В’ячеслав Войнаровський повідомив, що генконсульство видає візи в трьох приміщеннях і до території навколо одного з них - найбільше зауважень. 

Під\'їзні шляхи завантажені вагончиками, де надаються різного роду супутні послуги, а також людьми, які вимушені стояти на проїзній частині, що створює небезпеку для їхнього життя, говорить Войнаровський. 

Щодня під приміщеннями генконсульства простоюють сотні людей. При цьому відсутні біотуалети і не дотримуються елементарні санітарно-гігієнічні норми, не говорячи вже про правопорядок на прилеглій території, додав Войнаровський. 

Заступник глави Львівської облдержадміністрації Мирон Янків, чиновник з дипломатичним стажем, вважає, що форма ноти польського генконсульства - останній дзвінок і може вплинути на функціонування консульств в інших містах. 

«А ще важливіше - ми не можемо допустити перенесення візових відділень до Луцька або Вінниці, що може спровокувати негативну реакцію громадян, або акції протесту», - зазначив заступник губернатора. 

Тому влада обіцяє активніше взятися за вирішення проблеми і виробити алгоритм роботи. 

За повідомленням правоохоронців, за останні декілька місяців було затримано з десяток «умільців», які заробляють на тому, що продають місця в чергах. 

Але притягти їх до відповідальності неможливо, коментує юрист Дмитро Гудима, тому що з погляду кримінально-правової кваліфікації порушення немає: зазвичай продаж відбувається за згодою сторін і без якого-небудь обману, повідомляє "ForUm".