Програма розвитку Організації Об\'єднаних Націй зазначає про необхідність підвищення пенсійного віку в Україні.

"Оптимальне рішення - підвищення пенсійного віку для того, щоб не було такого величезного тиску на українську пенсійну систему", - заявив постійний представник ПРООН в Україні Олів\'є Адам.

Він також зауважив, що ПРООН вітає наміри влади України провести пенсійну реформу, однак для того, щоб підтвердити її необхідність, ПРООН спільно з Європейським Союзом провело відповідне дослідження.

Зокрема, у дослідженні зазначається, що на сьогоднішній день в Україні один з найвищих показників співвідношення пенсійних витрат до ВВП, який склав у 2009 році 18%.

При цьому, за нинішньої тенденції демографічного розвитку країни, вже до 2025 року кількість платників внесків до Пенсійного фонду зрівняється з кількістю пенсіонерів, а до 2050 року кількість пенсіонерів перевищить платників на 25%. Таким чином, при збереженні чинної системи пенсійного забезпечення дефіцит власних коштів ПФ в 2025 році складе 12%, а в 2050 - 30%.

У ПРООН заявили, що є кілька шляхів збереження стабільності пенсійного забезпечення, зокрема, підвищення розміру пенсійного внеску, збільшення дотацій з бюджету або введення нових податків, зниження розмірів пенсій в порівнянні з доходами працюючого населення, а також підвищення пенсійного віку.

При цьому збільшення дотацій, за прогнозами ПРООН, не дасть можливості фінансувати інші соціально-економічні програми, підвищення розмірів внесків - є проблемним, оскільки на сьогоднішній день вони вже дуже високі, а зниження розмірів пенсій призведе до того, що співвідношення з доходами працюючого населення до 2050 знизиться з нинішніх 40% до 28%.

У зв\'язку з цим ПРООН вважає, що найбільш адекватним рішенням буде поступове підвищення пенсійного віку, як для жінок, так і для чоловіків до 65 років з кроком збільшення такого віку 6 місяців на рік.

ПРООН наголошує, що питання реформування пенсійної системи і збільшення пенсійного віку хоч і непопулярне, проте цим шляхом зараз ідуть практично всі країни Європи, повідомляє Кореспондент. 

Нагадаємо, Комітет з економічних реформ схвалив програму реформ на 2010-2015 роки, яка передбачає поступове вирівнювання пенсійного віку для чоловіків і жінок (з кроком 0,5 року впродовж 10 років), наближення пенсійного віку до європейських стандартів (65 років) для учасників другого рівня (обов\'язкового накопичувального) пенсійної системи, звільнення солідарної пенсійної системи від непритаманних їй виплат (дострокові і пільгові пенсії).