Літо в розпалі! І всі ми прагнемо хоча б тиждень відпочити на морі. Варіантів величезна кількість. Але яке море найкорисніше? Все залежить від того, які проблеми із здоров'ям ви хочете вирішити.

Якщо говорити про склад морської води, то найбільша концентрація корисних речовин у Мертвому морі. Але в Ізраїлі влітку дуже спекотно, а в Європі, на Чорноморському узбережжі Кавказу або в Криму - в самий раз. Так що відпочинок на Чорному або Середземному морі принесе не менше користі. Для тих же, хто зовсім не любить смажитися на сонці, відмінний варіант - м'який клімат Прибалтики. Словом, будь-який вибір правильний, якщо він вам до душі.

1. Вода
Французький біолог Рене Кентон довів: морська вода настільки схожа за складом з плазмою людської крові, що здатна проникати через пори шкіри в кров, активізуючи будівництво клітин і збагачуючи організм мінералами. Зокрема, магнієм (покращує імунітет), кальцієм (укріплює кістки), йодом (нормалізує обмінні процеси), калієм (приводить до норми артеріальний тиск) і бромом (заспокоює нерви). Вже не кажучи про те, що вода допомагає лікувати різні запалення, загоює садна і подряпини.

До речі, від морської води волосся природним чином починають витися. Недарма ж вона входить до складу деяких косметичних засобів з подібним дією. ХОЛОДНО? Гаряче!
Найкомфортніша для купання температура води в морі - +23 ... +25 º С. Більш тепла морська вода втрачає багато корисних властивостей. Але й моржування - не та мета, до якої всім треба прагнути: при купанні у воді холодніше +18 º С виникає ризик переохолодження.



2. Сіль
Якщо у вас немає алергії на морську сіль, не змивайте її після купання хоча б півгодини. Вхідні в її склад мінерали й мікроелементи живлять і зміцнює шкіру, волосся і нігті.

Існує думка, що морська вода сильно сушить шкіру. Це не зовсім так: просто крапельки води на тілі людини перетворюються на своєрідні лінзи, що підсилюють шкідливий вплив сонячних променів. Тому після купання варто промокнути шкіру рушником, а не висихати на морському вітрі.

А ось на волосся морські купання разом із сонцем діють не кращим чином: вони стають жорсткими, сухими і неслухняним. Щоб захистити їх, обполосніть голову прісною водою і нанесіть на волосся захисний спрей або натуральне масло (макадамії, пальмове, кокосове). Або просто надягніть крислатого капелюха.

3. Водні процедури
Любите плавати у хвилях? Фізіотерапевти запевняють, що цей вид активності по користь схожий з лікувальним масажем, розслаблюючим м'язи. До того ж таке купання тонізує, підтягує шкіру і покращує кровообіг.
А ще плавання у прохолодній воді - відмінна гімнастика для судин: спочатку вони, пристосовуючись до прохолоді, звужуються, потім знову розширюються. Це корисно не тільки для здоров'я, але і для краси: «масаж» судин прискорює обмінні процеси і сприяє схудненню.

Ще один спосіб випробувати на собі користь морської води - пройти курс таласотерапії. Це прекрасний спосіб впоратися з перевтомою, стресом, суглобними болями, проблемами з судинами. У таласотерапії виділяють пелотерапію (лікування грязями) і альгінотерапію (лікування водоростями).

Грязі оздоровлюють, омолоджують, глибоко очищають шкіру, зменшують роздратування, розгладжують зморшки, роблять менш помітними пігментні плями і рубці.

Водорості ж - одне з найпотужніших засобів боротьби з целюлітом і в'ялістю шкіри. Завдяки високому вмісту мінералів, різних цукрів і вітамінів екстракти водоростей нормалізують обмін речовин, активізують роботу клітин шкіри і виводять токсини. Крім того, вони допомагають вирішувати проблеми зайвої ваги: біолог Дюшенна виявив, що водорості здатні розщеплювати жири і виводити їх з організму. А в поєднанні з триптофаном, незамінною амінокислотою (що міститься, наприклад, в арахісі, індичці і фініках) водоростевих екстракти стимулюють вироблення серотоніну - ліки від депресії.

4. Повітря
Морський бриз насичує організм іонами брому і магнію, а кисень, наповнений частинками йоду, допоможе зцілитися від легеневих захворювань, налагодити роботу щитовидної залози, зміцнити нервову й імунну системи і навіть знизити рівень холестерину в крові. Особливо добре пройтися по пляжу після шторму: повітря в цей час насичений мінеральними солями і фітонцидами морських водоростей. Цей «морський коктейль» корисний і для шкіри: він збагачує її корисними речовинами, зволожує, покращує еластичність.


5. Пісок
Зариватися в пісок - не просто пляжна забава. Цей метод лежить в основі псаммотерапіі (лікування піском), яка допомагає при хворобах м'язів і суглобів. Тільки врахуйте: закопуватися в гарячий пісок можна не вище області серця, а голову при цьому слід накривати вологим рушником. Щоденні 15-20 хвилин в такій пісочної ванні запустять обмінні процеси і допоможуть схуднути. Всього потрібно зробити не менше 5-7 процедур.
Галька не менш корисна. Теплі гладкі камінчики можна використовувати для стоунтерапия та рефлексотерапії. А прогулянки по гальці босоніж покращують самопочуття і настрій, адже на ступнях безліч активних точок.

6. Сонце
Вітамін D виробляється в організмі під впливом сонячних променів. Досить провести лише 30 хвилин на сонці, щоб застрахуватися від дефіциту цього цінного вітаміну. Головне - пам'ятати, що засмагати корисно тільки рано вранці і після 16.00, а також у «мереживною тіні». І навіть за цих умов сонцезахисний крем обов'язковий.

7. Їжа
Свіжа риба, морепродукти, водорості - в них міститься безліч корисних нутрієнтів і вітамінів. А водорості до того ж сприяють розщепленню жиру.

за матеріалом zdr.ru