Після того, як відмітка градусника досягла +37 °, у вікна почали залітати сарана, богомоли і «мертві голови» - метелики сімейства боржників, малюнок на черевці яких нагадує людський череп, повідомляє Газета по-киевски.
У відділі паразитології Київської СЕС запевнили, що ці комахи, хоч і виглядають страшно, небезпеки не несуть, оскільки не є переносниками інфекції і на людину не нападають.
«До мене минулої ночі залетів Богомол, він рідкісний гість у Києві. Загалом-то нічого страшного в таких візитах ні, - упевнений ентомолог інституту зоології ім. Шмальгаузена Віталій Федоренко. - Зараз настала пора їх, і вони вийшли зі сплячки. А в міські вікна залітають тому, що за своєю природою прагнуть до світла. Дивують трохи Бражники - зазвичай у нас вони не зустрічаються, але з такою погодою я допускаю міграцію комах у столицю ».
За словами вченого, зоогеографія змінюється через зміну клімату і приходу на територію України аномальної спеки.
«Останнім часом карта поширення деяких комах почала швидко розширюватися. Вже давно на півдні України, біля Азовського моря, живуть каракурти - найотруйніші павуки в світі, - говорить Віталій Федоренко. - Їх отрута в 15 разів сильніше, ніж укус гримучої змії. Каракурти також знайдені на Херсонщині і в районі Одеси ».
Сьогодні ж вони зустрічаються навіть у Центральній Україні - Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Черкаської областях. Якщо зима видасться м\'якою, то не здивуюся, якщо вже в наступному році вони дістануться до Києва.
Федоренко також зауважив, що крім павуків мігрують і терміти, в народі їх називають «білі мурашки». В Україні поки зустрічається тільки один вид: терміт-шкідник. Він харчується в основному деревиною, тому може призвести до руйнування дерев\'яних будівель.
«Шлунок термітів здатний перетравити навіть пластик. Що вже говорити про деревину. Тому їх поширення може бути дуже небезпечним, особливо для гіпсокартону в наших будинках, який взагалі цим комахам на один зуб », - вважає ентомолог.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає