Німеччина пропонує Україні купити у неї військові кораблі, виведені зі складу німецького флоту. Але в України не вистачає грошей навіть на б/в судна.
Київ поки не ухвалив рішення з даного питання. Запропоновані Берліном старі судна потрібні українському флоту, а їх покупка дозволить заощадити бюджетні гроші, зазначають експерти. Проте проведенню угоди може перешкодити брак коштів у Міноборони.
Про перспективи співпраці Києва і Берліна в області оборонної політики розповів парламентський державний секретар федерального міністерства оборони Німеччини (бундесверу) Крістіан Шмідт, який відвідав Україну з візитом 27-28 липня.
У німецькому військовому відомстві проходить істотна реорганізація, підсумком якої стане зниження потреби бундесверу у військових кораблях декількох типів. Німецька сторона запропонувала Україні купити зайві кораблі.
«Мова може йти про фрегати, мінні тральщики, підводні човни, а також про співпрацю у виробництві і комплектацію устаткуванням корветів. Але я підкреслюю, що це лише пропозиції. Реакція української сторони на них мені поки невідома», - заявив пан Шмідт. Чиновник не уточнив кількість і вартість запропонованих Києву кораблів.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень Military Balance, станом на листопад 2009 року військово-морський флот Німеччини включав 12 підводних човнів, 18 фрегатів і корветів, 10 патрульних кораблів і кораблів берегової охорони, 37 тральщиків, що 3 десантні кораблі, а також 31 корабель забезпечення і підтримки.
Джерела, інформовані про переговори, підтвердили, що ідея постачань до України військових кораблів «далека від стадії, коли можна говорити про перспективи угоди». До візиту Президента Віктора Януковича в Берлін, запланованого на 30 серпня, Київ не встигне завершити повноцінний аналіз пропозиції бундесверу, упевнені джерела. Хоча не виключено, що німецька сторона все ж таки винесе цю тему на обговорення на вищому рівні.
На думку експертів, головною перешкодою для операції може стати брак коштів у Міноборони - в умовах дефіциту бюджету уряд традиційно урізує витрати армії на технічну модернізацію. Проте Німеччина може знайти додаткові аргументи на користь ухвалення Україною позитивного рішення.
За матеріалами «КоммерсантЪ-Украина», «ТСН».
Коментарі
коментарів немає