Американські учені з'ясували, що з віком людина стає розумнішою і розсудливішою, оскільки її мозок починає працювати на повну силу. При цьому пік інтелектуальної активності припадає на 50-70 років, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на The Daily Mail.
Традиційно вважалося, що з часом розумова діяльність згасає, оскільки нейрони - клітини головного мозку - поступово відмирають, і до кінця життя людина втрачає до 30% нейронів. Проте під час останніх досліджень з'ясувалося, що це зовсім не так: клітини головного мозку не відмирають. Може бути втрачено зв'язки між ними, але лише в тому випадку, якщо людина їх ніяк не застосовує.
При цьому з часом у головному мозку збільшується кількість мієліну - речовини, яка змушує сигнал швидше проходити між нейронами. За рахунок цього загальна інтелектуальна сила мозку підвищується до 3000% порівняно з середнім показником. А пік активності виробництва мієліну припадає на 60-річний вік і старше.
Крім того, якщо до 50 років між двома півкулями головного мозку існує жорсткий "розподіл праці" і кожна з них виконує суворо певні функції, то після 50 років людина може використовувати обидві частини мозку одночасно. Це дозволяє їй вирішувати значно складніші завдання. Разом з цим позначається і життєвий досвід дорослих і літніх людей, отриманий протягом усього життя.
Утім, пік інтелектуальної активності має свої негативні сторони. Через величезну кількість інформації, яка накопичилася за багато років, оперативна пам'ять переповнюється, і це призводить до забудькуватості і неуважності, відзначають нейрохірурги.
Коментарі
коментарів немає