Американські учені з Медичного центру Колумбійського університету розробили метод відновлення кісткової і хрящової тканини суглобових поверхонь, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на AFP.

У ході експерименту на кроликах дослідники видалили тваринам хрящову тканину плечового суглоба, а також шар кісткової тканини, що знаходиться під нею. Двом десяткам особин на місце видалених тканин було вставлено колагенові каркаси. При цьому каркаси у половини тварин містили трансформуючий фактор росту бета-3 (TGF-/3) - білок, який контролює диференціювання і ріст клітин.

Протягом місяця після операції у кроликів, які отримали TGF-/3, знову сформувалася кісткова і хрящова тканина на плечових кістках, а рухи в суглобі повністю відновилися. У тварин, на кістках яких каркаси не були оброблені фактором росту, спостерігалося лише вогнищеве формування хрящової тканини. У кроликів з контрольної групи ріст хрящової тканини на місці ампутованої суглобової поверхні не спостерігалося.

За словами вчених, подібне відновлення суглобових поверхонь було виконане вперше в світі. Крім того, дослідники відзначили, що регенерація проходила безпосередньо в організмі тварин завдяки власним стовбуровим клітинам, а не за допомогою тканин, вирощених у лабораторії.