Клімат в країні сильно зміниться, вважають екологи.
Ліси на півночі України зрідіють - їх змінить лісостеп, степ на півдні взагалі стане напівпустелею. А високі температури влітку там зрівняються з нинішніми африканськими. При цьому зими будуть з тріскучими морозами.
«Зміщення природних зон відбудеться протягом 50-100 років, а то й раніше», - вважає голова харківської екогрупи «Печеніги» Сергій Шапаренко.
Він також прогнозує зникнення українських торфовищ - вони вигорять за такої спеки.
«Точку неповернення ми пройшли 3-5 років тому. Тепер потрібно вживати заходи, щоб згладити процес », - говорить він.
За словами експерта-кліматолога Ірини Трофімової, у нас можуть з'явитися характерні для напівпустель і пустель комахи.
«Це вже відбувається: отруйних павуків зустрічають у центральних регіонах. Реально поява і малярійних комарів, яким зараз у нас поки холодно», - відзначила вона.
Проте інші екологи не схильні драматизувати.
«Тривалість метеоспостережень - близько 100 років, і цього замало, щоб зробити об'єктивний висновок про те, що зараз почалося незворотня зміна клімату. Так, треба уважно поставитися до сигналів природи. Хоча і не виключаю, що колеги згущують фарби, переслідуючи якісь свої цілі», - говорить голова організації «Екоправо Київ» Олег Листопад.
За словами керівника інформцентру Держкомлісгоспу Михайла Попков а, ліси Полісся зміщуватися не збираються. У той же час він все-таки відзначив, що багато видів тварин і птахів, які зазвичай зустрічаються на півдні, стали з'являтися і на півночі країни.
«Опустелювання степової зони, від Донецька до Херсона, я теж не спостерігаю. Там разом зі збільшенням температури збільшується кількість опадів. Швидше, там можна очікувати інших катаклізмів: бур і повеней, що змінюються на посуху», - сказав Михайло Попков.
Нагадаємо, приблизно чверть 70-кілометрового льодовика Петерман на північному заході Гренландії відірвалася і пливе в море.
Співробітник канадської Служби спостереження за льодами виявила новий айсберг, вивчаючи знімки, зроблені у четвер супутником НАСА.
Професор американського університету Делаверу Анедреас Мюнхов не зміг сказати, чи пов'язана поява айсберга з глобальними змінами клімату.
Перші шість місяців 2010 року в середньому по земній кулі виявилися найтеплішими за всю історію спостережень. Зараз від небувалої спеки страждає європейська частина Росії - там досі тривають масштабні лісові пожежі.
повідомляє tochka.net
Коментарі
коментарів немає