Цьогорічний Бандерштат - всеукраїнський фестиваль альтернативної музики відбувався 7–8 серпня у с. Рокині, неподалік Луцька. Це вже четвертий фестиваль, який проходить на Волині, спрямований на пропагування української музики, культури та допомогу українській творчій молоді. Також фестиваль прославляє провідника УПА – Степана Бандеру. Бандерштат пропагує здоровий спосіб життя, а тому зі сцени постійно лунали заклики щодо того, аби молодь не розпивала алкогольні напої. Але чи це допомогло?
Ще їдучи на захід, почались негативні враження. Добираючись маршрутом 224 Луцьк-Рокині, весь автобус був «забитий» неадекватною п’яною молоддю (якій, до речі точно немає 18 років), коли ж зайшла бабця, то вони поступилися їй місцем лише після кількох зауважень.
Якщо говорити про організацію фестивалю, то можна стверджувати, що вона ще гірша, ніж була на першому заході. Організатори бідкаються, що обласна влада не виділила обіцяні 40 тис. грн., але це не означає що проблема лише в грошах. Програма, як завжди, змістилась на кілька годин. Наш журналіст безуспішно намагався знайти де відбувається патріотичний боді–арт, татуювання та ярмарка народних майстрів о 12 годині дня, хоча в програмі все це мало розпочатись ще об 11.00. Варто наголосити що з народних майстрів були лише 3 представники: жіночка, яка продавала домовиків та 2 дівчини з виробами з полімерної глини. Також було багато патріотичних футболок, які на нашу думку не відносяться до мистецтва.
Приблизно в цей час проводили репетицію хедлайнери, відомий гурт «Тінь сонця», в яких виникла проблема з апаратурою. Виявилось що організатори не виконали усі умови договору, а тому учасники гурту були змушені виступати з тим, що є.
Все ж ми знайшли боді–арт, і, якщо говорити відверто, майстри були дійсно чудові, але на жаль їх було замало для усіх бажаючих.
Позитивним дійством фестивалю можна назвати гутірку Сашка Положинського про розвиток сучасної української музики, під час якої він поділився своїм досвідом, а також висловив багато побоювань з приводу нашої естради (ред. його розмову читайте пізніше у нашому виданні).
Так звана «літературна сцена» була під вітряком, без жодного мікрофону, і це в той час, як поряд відбувались гутірки та репетиції музичних гуртів. Тобто, як ви розумієте, почути молодих літераторів було вкрай складно.
Якщо ж говорити про алкоголь, то його дійсно не продавали (як до речі, і нормальної їжі) на території фестивалю. В самому ж селі ми обійшли усі магазини та бар, і… у всіх, крім одного, дійсно не продавали алкогольних напоїв. На що дуже скаржились місцеві жителі. Один юнак розповів що у нього день народження, а так як він не знав про те, що алкоголь заборонено продавати, то не купив раніше, от тепер не знає що робити). Адміністратор одного з магазинів пояснив, що ніяких офіційних документів і розпоряджень їм не надходило, лише прохання, без печаток і підписів. Іще зранку пиво вони продавали, але потім прийшли організатори і «мило попросили». Хлопець каже, що їм легше послухатись, ніж потім чекати на безліч перевірок. В іншому магазині, де пиво все ж таки продавали, його ціна за цілий день зростала з небаченою швидкістю і різниця між ранковою і вечірньою становила близько 3 грн. (ну що ж, кожен заробляє як може). До того ж, більшість учасників їхало на фестиваль з «усім своїм».
Одна з учасниць фестивалю, Маша, яка приїхала з міста Рівного каже, що іншого і не очікувала, але їхала на Бандерштат лише через прекрасні музичні гурти. Концерт дійсно був непоганий, якщо не зважати на те, що повторилась ситуація 2008 року, коли була страшенна злива і люди слемились в болоті (але погодні умови залежать не від організаторів). До того ж дощ не налякав справжніх любителів якісної української музики.
Також варто зазначити, що не зважаючи на погоду, відбулось невеличке фаєр–шоу, яке привернуло увагу і зібрало навколо себе більшу половину учасників.
Як нам стало відомо з блога одного учасника фестивалю, у перший вечір стався дуже неприємний інцидент: «Близько 22 години вечора на фестивалі "Бандерштат" в селищі Рокині Луцького району побили дівчинку-журналістку. Вона підійшла до сцени, щоб сфотографувати виступ якогось гурту, і необережно наблизилася до слемерів (це чи за 2, чи за 10 метрів від сцени, я не знаю точніше). Її збили з ніг і кілька разів вдарли ногами по голові й обличчю. Свідомість вона втратила від першого ж удару, тому згадати деталей не може. Винесли її звідти якісь невідомі люди. в лікарню привезли двоє сторонніх хлопців, яким ми дуже вдячні. Зараз дівчинка в лікарні з сильним струсом, потрібна пластична операція», пише miscman в своєму Живому журналі. Учасники вважають, що не варто було лізти до слему, але якщо згадати минулорічний фестиваль, на якому виступав гурт «Тартак», то сам Сашко Положинський неодноразово звертався до молоді, пояснюючи що вони зовсім не слемляться, а завдають одне одному тілесних ушкоджень. Тоді Сашко вийшов до слемерів і показав невеличкий майстер–клас.
Дуже шкода, що дійсно ідейний фестиваль, який до того ж сприяє популяризації Волині серед областей України, проходить не на належному рівні, і не зважаючи на багато позитивних моментів, поганого чомусь більше. Лишається сподіватись, що всі ці нюанси будуть враховані у наступні роки проведення Бандерштату.
Коментарі
коментарів немає