Невдовзі нас знову чекатиме «гаряча»
виборча пора. Заголовки зарясніють знайомими прізвищами, знову виявиться, що
хтось із кимось побився, а в когось машина нова. В потоці інформації не складно
буде розгубитися. Наше видання поспілкувалося з директором департаменту
інформаційної політики Луцької міської ради Олександром Пирожиком, який також є
заступником голови Волинської обласної організації Всеукраїнського об’єднання
«Свобода». Він поділився своїми міркуваннями з приводу інформаційного простору
в Луцьку та шансів перемоги його політичної сили на виборах.
Як ви оцінюєте інформаційний простір в Україні і зокрема в Луцьку після зміни Президента?
В останні роки всім нам, журналістам, довелося добряче попрацювати задля того, щоб інформаційний простір, принаймні, на теренах Волині, був якісно вищим, ніж іще років 5 тому. Так сталося, що разом зі своїм колегою Віталієм Буряком нам судилося розбудовувати Інтернет-простір нашого краю. Спершу це було представництво «Західної інформаційної корпорації», яка навіть здобула «Крило натхнення» на конкурсі «Людина року Волинського краю». Пізніше виникла ідея і було створено перше незалежне Інтернет-видання «Волинська правда», й відтоді розпочався розвиток власне волинського Інтернет-простору. Я щиро радий з того, що на сьогодні цей простір є самодостатнім, тому що працює цілий ряд видання, які мають свою специфіку, екзотику, свої родзинки, і «Під прицілом» зокрема.
Вважаю, що сьогодні саме Інтернет-видання не дадуть задушити свободу слова. Безперечно, такі спроби були і будуть іще. Після перемоги на виборах Віктора Януковича ми бачимо це на прикладі нової волинської влади. Були випадки, коли журналістам вказували, як би їм варто було писати, а про що взагалі краще промовчати. Були спроби не допустити журналістів до отримання інформації, мовляв, одні наради будуть відкриті, інші якось аж занадто втаємничено «робочі». На щастя, саме Інтернет–журналісти, хоча й не тільки вони, заявили, що тими демократичними завоюваннями в царині свободи слова, які існують, вони не поступляться, а будуть й надалі їх відстоювати. І моїм колегам це вдається. Тому я теж завжди був прихильником відкритості інформаційної політики. Сподіваюсь, у Луцькій міській раді інформаційна політика достатньо відкрита і прозора, принаймні, від прямих запитань ми не ховаємось.
Якою буде інформаційна політика під час виборчої кампанії?
Вона буде такою ж, як і раніше, тому що в нас чітка установка: найкраща агітація на виборах – це сумлінна робота. І поставлене чітке завдання перед працівниками: не відволікатися на якісь виборчі контрвипади, а у звичайному щоденному режимі виконувати свою безпосередню роботу. Якщо ж хтось і «перегинатиме палку» у своїх передвиборчих домаганнях, то їм доведеться мати справу хіба зі мною особисто.
Як вам вдається поєднувати посаду директора департаменту інформаційної політики Луцької міської ради і заступника голови ВОО ВО «Свобода»?
Я є заступником голови Волинської «Свободи» саме з питань інформації та аналітики. Тому те, що я роблю безпосередньо за основним місцем роботи, і за своїми партійними симпатіями, значною мірою дотичне. За цю каденцію міській владі вдалося спрямувати інформаційну політику на відстоювання національних інтересів України. За цей час немало зроблено, щоб українські герої на території міста були пошановані: В місті з’явилися нові вулиці, названі іменами українських героїв, закладений і освячений камінь під пам’ятник Степану Бандері…
Всеукраїнському об’єднанню «Свобода» я симпатизував і допомагав достатньо давно. Саме нам, знову ж таки, не мені, а багатьом моїм колегам-інтернетчикам довелося проривати інформаційну блокаду навколо імені Олега Тягнибока та його політичної сили. Сьогодні в рейтингу довіри до політичних сил серед населення на Волині «Свобода» займає достатньо високі позиції, а, скажімо, у сусідів-львів’ян Олег Ярославович має найвищий рейтинг довіри серед політиків.
Чому ви симпатизуєте саме «Свободі»?
Бо це чітко орієнтована українська ідеологічна партія. Варто зазначити, що потрапити до цієї організації не так просто, бо треба пройти певні іспити на довіру та рівень відданості ідеологічним принципам. Це робиться для того, щоб серед членів не з’явилось потенційних «тушок», перебіжчиків, яких поманили гривнею, чи гарною посадою – і вони побігли. І такі запобіжні заходи дають результат. Там, де в місцевих радах уже є фракції «Свободи», зрадників нема. І мені приємно працювати в товаристві саме таких людей – вірних своїм принципам і націоналістичним переконанням, для яких Україна – понад усе.
Кого ваша політична сила планує висувати на посаду міського голови?
У ВО «Свобода» є люди, які потенційно можуть боротись за цю посаду. Хоча не виключається і варіант підтримки котрогось із кандидатів, якщо того вимагатимуть інтереси територіальної громади. Але це питання не може вирішувати ніхто одноосібно, воно виноситиметься на конференцію міської організації. І ВО «Свобода» буде виходити, насамперед, з інтересів доцільності, аби владу в місті не захопили антиукраїнські сили. Як, до речі, і в області. Ми прагнутимемо зробити все, щоб влада не дісталася Партії Регіонів або ж їхнім сателітам в особі ставлеників Тігіпка.
А кого конкретно може запропонувати «Свобода» на посаду Луцького міського голови?
Варіантів є декілька. Усе залежатиме від того, наскільки великою буде загроза реваншу антиукраїнських сил. Одне прізвище кандидата, який може поборотись за цю посаду, достатньо відоме – це Євген Мельник. Хоча в міській організації ВО «Свобода» є й інші достойні люди, гідні поборотися. В нашій команді є достатньо фахівців-професіоналів, кандидатів історичних, економічних наук…
Як гадаєте, чи відбудуться вибори легітимно і які проблеми чекають на ВО «Свобода»?
Наш пріоритет – не допустити до влади антиукраїнські сили. Відповідно до цього й формуватимуться наші списки. Але треба ще й забезпечити своє представництво у виборчих дільниця. Друге, що необхідно, – це створити належне юридичне забезпечення виборчого процесу, бо ці вибори – це вибори не стільки політтехнологів, скільки юристів. На висування дається лише шість днів, і якщо документи будуть із якимись похибками чи помилками, то можуть зняти із виборів весь список, тобто всю місцеву організацію.
Чи будете ви балотуватись на цих виборах?
Однозначно. Будучи на такій посаді, вважаю за свій обов’язок іти у владу, аби довести людям, що влада може бути чесною. Тому, мабуть, балотуватимусь не тільки по партійному списку, а й у мажоритарному окрузі, щоб безпосередніше спілкуватися зі своїми земляками. І пропагувати ідеологію, що господарями на своїй, Богом даній землі, маємо бути саме ми, українці…
Коментарі
коментарів немає