В минулі роки каштани зацвітали вдруге восени, коли температура знижувалася. Причиною цього був великий потік автомобілів, у результаті якого виділяється багато газів, що підігріває повітря. Каштани 'вважали', що вже весна, і зацвітали.

'Цей ефект називається 'стрілка'. Таке трапляється від перепаду температури, дерево на нього реагує і викидає квіти. Навесні вони вже не цвістимуть. Клімат в місті стає все теплішим, і нам потрібно міняти рослини - висаджувати теплолюбні гінкго білоби, сумах, акацію. А каштани, липи і клени біля магістралей потрібно прибирати, їм добре буде в парках і скверах', - розповів радник мера Києва Ігор Добруцький, який курирує питання озеленення столиці.

Добруцький: Цей ефект називається 'стрілка'. Таке трапляється від перепаду температури, дерево на нього реагує і викидає квіти. Навесні вони вже не цвістимуть. Клімат в місті стає все теплішим, і нам потрібно міняти рослини - висаджувати теплолюбні гінкго білоби, сумах, акацію. А каштани, липи і клени біля магістралей потрібно прибирати, їм добре буде в парках і скверах

За словами Добруцького, столиці потрібно повністю змінювати підхід до озеленення. Зараз над цим активно працюють у Київзеленбуді. Головна ідея - чітке зонування територій: які дерева, якого розміру, і на якій вулиці садити. Тоді для фахівців не буде труднощів визначити, чим підживити дерева навесні і восени, зазначає видання.

'Зараз нам потрібно хоча б рік не садити нові дерева, щоб осмислити європейські стандарти. Приміром, каштани на Хрещатику потрібно захистити, забезпечити правильний полив та догляд', - пояснив радник мера.  Як повідомлялося раніше, зелене листя кленів і каштанів через рекордну спеку забарвилося в рудий і темно-коричневий колір.