Коаліція змогла розширити повноваження Президента Віктора Януковича без внесення змін до Конституції і практично непомітно для опозиції. Як повідомляє "Комерсант" з посиланням на джерела, близькі до глави держави, сталося це в рамках прийняття в липні Закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики", в якому депутати дали розширене визначення поняття національної безпеки.


За інформацією видання, розширення повноважень В. Януковича в Адміністрації Президента називають "спецоперацією" і дивуються, що її ніхто не помітив. У рамках "спецоперації" нардеп то БЮТ Валерій Писаренко (наближений до заступника глави АП Андрію Портнову) перед голосуванням у другому читанні вніс поправку до проекту закону, яка уточнювала поняття "національна безпека". Оскільки прийняття Закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" проходило ввечері практично в порожньому сесійній залі Верховної Ради і за відсутності депутатів опозиції, на цю поправку, включену в "перехідні положення", мало хто звернув увагу.


У той же час, саме завдяки цій поправці, використовуючи нове визначення поняття "національна безпека", Президент має право впливати на прийняття рішень у всіх сферах життя, починаючи культурної і закінчуючи фондовими ринками.


Автор поправки В. Писаренко стверджує, що цілі розширити повноваження Президента перед собою не ставив. "Вже давно у всіх європейських країнах до державної безпеки, в першу чергу, відносять не захист кордонів, а захист економіки. Тому мета цієї поправки - визначити межі, де закінчується національна безпека, для того щоб РНБО міг займатися питаннями, дійсно пов'язаними з нею" , - заявив він газеті.


Нагадаємо, згідно ст.106 Конституції, Президент України "забезпечує державну незалежність, національну безпеку і правонаступництво держави".


У новій редакції Закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики" національною безпекою називається захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, завдяки якій забезпечуються: стабільний розвиток суспільства, своєчасне виявлення, попередження та нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам у сферах правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, прикордонної діяльності та оборони, міграційної політики, охорони здоров'я, освіти і науки, науково-технічної та інноваційної політики, культурного розвитку населення, забезпечення свободи слова та інформаційної безпеки, соціальної політики та пенсійного забезпечення, житлово-комунального господарства, ринку фінансових послуг, захисту прав власності, фондових ринків і обороту цінних паперів, податково-бюджетної та митної політики, торгівлі та підприємницької діяльності, ринку банківських послуг, інвестиційної політики, ревізійної діяльності, монетарної та валютної політики, захисту інформації, ліцензування, промисловості та сільського господарства , транспорту і зв'язку, інформаційних технологій, енергетики та енергозбереження, функціонування природних монополій, використання надр, земельних і водних ресурсів, корисних копалин, захисту екології та навколишнього середовища та інших сферах державного управління при виникненні негативних тенденцій і до створення потенційних або реальних загроз національним інтересам .

повідомляє  ЛIГА.Новости