Про це заявив колишній консультант центробанку КНР Юй Юндін.

"Диверсифікація має бути основним принципом управління резервами", - зазначив Юй Юндін в інтерв'ю агентству Bloomberg, пише "Інтерфакс-Україна".

За його словами, зокрема влада Китаю активно скуповує європейські держоблігації. Екперт додав, що при цьому КНР в останні місяці не продавала європейську валюту та облігації.

Як повідомляється на сайті Мінфіну США, інвестиції Китаю в американські держзобов'язання скоротилися в червні до $843,7 млрд. Для порівняння, на кінець квітня Китай володів зобов'язаннями США на $900,2 млрд.

На думку аналітиків, зайнята Китаєм позиція може ускладнити відновлення вартості долара, що впала на 10% з піка цього року, зафіксованого в червні.

Центральні банки інших країн Азії, включаючи Південну Корею, Малайзію та Індію, також поступово скорочують доларові вкладення і переключаються на євро. У цілому валютні резерви держав Азії становлять близько 60% світового обсягу.

Як повідомляв finance.tochka.net, в червні Китай ввів в дію гнучкий режим валютного курсу юаня, при якому він прив'язаний не до долара, а до корзини світових валют.

Судячи з обсягів зростання ВВП країни, Китай стає другою економікою світу після США.

повідомляє tochka.net