Група вчених Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) з Миколаєва спільно з колегами Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) розробила альтернативний проект транспортування природного газу морським шляхом. Він полягає в тому, що "блакитне паливо" перевозиться у стисненому стані на спеціально переобладнаних суднах-контейнеровозах, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

У Миколаєві цими розробками керує завідувач кафедрою морських технологій, доктор технічних наук, професор Володимир Зайцев.

"У порту країни-експортера або транзитера природний газ стискається до 250 атмосфер і закачується на судно. При цьому затрати на обладнання і сам процес стиснення менші порівняно зі зрідженням. Немає також необхідності будувати спеціальні судна, бо перевозити стиснений газ можна на контейнеровозах після незначної їх модернізації", - розповів В.Зайцев. За інформацією вчених, проект передбачає, що на судні стиснений газ завантажується у спеціальні контейнери. Після приходу в порт контейнеровоз підключається до берегової системи і вивантажується. Далі газ перекачується або в сховище, або безпосередньо в газопровід.

Є й інший спосіб використання такого контейнеровоза: після прибуття в порт відбувається стандартна процедура вивантаження контейнерів. Далі вони можуть перевозитися автотранспортом або залізницею.

Науковці отримали 4 патенти на свої розробки. Вже проведено комп\'ютерні дослідження, планується розпочати натурні випробування.

За розрахунками дослідників, вартість перевезення контейнеровозами газу в стислому стані з Алжиру до України складе близько 60 доларів за 1000 кубометрів.

повідомляє ukrinform.ua