Сьогодні, 18 серпня відбулося засідання круглого столу присвячене обговоренню реформування освіти в Україні. Участь взяли як представники влади, так і навчальних закладів різних рівнів.

 Начальник управління освіти Луцької міської ради Анжела Масиник зауважила, що спільними зусиллями необхідно створювати найсприятливіші умови для розвитку особистості кожної дитини. На її думку, в програмі реформ не висвітлені всі проблеми, які є в освітній галузі.

Заступник директора ЗОШ ІІ–ІІ ступенів №24–технологічного ліцею Говура Людмила розказала про досвід цього закладу. Вони співпрацюють з Волинським технікумом харчових технологій, і, після закінчення навчання випускники разом з атестатом отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння кваліфікації «касир у банку», «офіціант ІІІ розряду», «агент з організації туризму», «слюсар–електрик ІІІ розряду». Цього року найбільше дітей обрало собі за профіль саме туризм. Заступник директора впевнена, що така практика потрібна, адже після закінчення школи дитина може іти працювати і вже має якусь професію.

Олег Михальчук, директор ЗОШ І–ІІ ступенів № 10–професійного ліцею, підтримав цю думку. Він вважає, що випускник має іти у дорослий світ підготовленим і мати професію. Він зазначає, що на робітничі професії мало звертають увагу при вступі, ідучи на так звані «елітні» факультети, а насправді в Україні дуже затребувані робітники. Школа № 10 почала співпрацювати з Волинським коледжем технології та бізнесу при ВНУ ім. Л. Українки. Теперішні випускники 10–го класу в рамках співпраці здобувають професію кухаря та продавця.