У четвер торги на фондових біржах України знову відкрилися зростанням. Більшість емітентів торгуються в "плюсі", обсяги торгів перебувають на колишніх рівнях. Обережне зростання продовжилося на тлі позитивного новинного фону, повідомляє FundMarket.

Станом на 13:00 індекс UX зріс на 0,72%, до 2081,54 пункту. Індекс ПФТС піднявся на 0,40%, до 831,70 пункту. Широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) додав 0,33%.

Інвестиційний консультант ІК Dragon Capital Сергій Пилипенко так прокоментував ситуацію на ринку: після того, як ринок відштовхнувся від 100-денної ковзної середньої (2010 пунктів) і подолав 50%-й рівень Фібоначчі (2020 пунктів), наступним етапом буде досягнення позначки 2160 пунктів, яка є сильним рівнем опору. Якщо ж "ведмеді" спробують переламати хід подій, то ми побачимо корекційний рух індексу до 2020-2010 пунктів.

"Напрямок подальшого руху світових ринків буде визначатися макростатистичними даними зі США. Дані про первинні заяви на допомогу з безробіття, які вийдуть о 15:30 за київським часом, на думку аналітиків, повинні засвідчити позитивні тенденції на ринку праці США. Ближче до кінця торгової сесії вийдуть показники ділової активності та випереджальні індикатори економічного розвитку в США", - вважає фахівець відділу продажів ІГ Сократ Антон Левінський.

Світова кон\'юнктура надає оптимізм

Торги на Токійській фондовій біржі почалися зі зростання основних котирувань. Через п\'ятнадцять хвилин після початку операцій індекс Nikkei, що відображає середню ціну акцій 225 провідних компаній Японії, додав 54 пункти (0,6%) і піднявся до позначки 9295 пунктів. На 4,14 пункту зріс і більш широкий індекс TOPIX, що фіксує курси акцій всіх компаній, представлених у престижній першій секції біржі. Він підвищився до рівня у 839,37 пункту.

Російський ринок акцій відкрився в "зеленій зоні" на відносно сприятливому зовнішньому фоні. Фондова Азія торгується сьогодні в "плюсі" на тлі позитивних прогнозів американської Applied Materials Inc. і очікувань, що японський уряд продовжить програму іпотечного кредитування населення під низькі відсотки.

Американські біржові індекси за підсумками торгів у середу, 18 серпня, зросли в межах 0,3% на тлі гарних звітів про прибуток великих американських рітейлерів.

"Блакитні фішки" продемонстрували позитивну динаміку: ВАТ Укрнафта (ПФТС: UNAF) (+0,56%), ВАТ Укрсоцбанк (ПФТС: USCB) (+0,80%);

ВАТ Укрсоцбанк (УБ: USCB) (+0,74%), ВАТ Мотор Січ (УБ: MSICH) (+0,42%), ВАТ Укрнафта (УБ: UNAF) (+0,69%).

"Другий" і "третій" ешелони показали наступні результати: ВАТ Червоноармійська-Західна № 1 (ПФТС: SHCHZ) (1,33%), ВАТ Алчевський металургійний комбінат (ПФТС: ALMK) (+1,03%), ВАТ Ясиновський коксохімічний завод (ПФТС: YASK) (2,78%).

За словами голови департаменту торгівлі інвестиційної компанії BG Capital Вадима Самара, станом на 13.00 краще за ринок себе показали акції металургів. Зростання котирувань Азовсталі, Єнакіївського і Алчевського металургійного заводів було в діапазоні 1% - 1, 5%, тоді як індекс Української біржі тримався на позначці 0,71%. Лідером зростання другий день поспіль є акції Ясиновського коксохімічного заводу (+3,86%), котирування емітента зростають переважно на спекулятивному інтересі. За підсумками дня, найімовірніше, ринок збереже позитивні настрої, зростання індексу УБ буде в межах 0,5% -1%.

ПФТС

Лідер за обсягом ВАТ Алчевський металургійний комбінат - 384 тис грн.

Лідер падіння - ВАТ Луганськтепловоз (ПФТС: LTPL) (-0,54%).

Лідер зростання - ВАТ Нижньодніпровський трубопрокатний завод (ПФТС: NITR) (4,15%).

Максимальне зростання зафіксував індекс трубної промисловості (+2,29%).

"Зовнішня невизначеність зберігає суперечливу картину на Українській біржі. Технічна картина на денному графіку значень UX залишається неоднозначною", - розповіла керівник відділу аналітики ІК Велес Капітал Ліна Ольмезова.

За її словами, з одного боку, посилюється сигнал до зростання за осцилятором Stochastic Osc (7,4) = 36, але з іншого - за сукупністю трендових індикаторів MACD (9) і Parabolic SAR сигналів до зростання поки не сформувалося. До кінця тижня  індекс UX, ймовірно, збереже свої позиції у вузькому діапазоні 1990-2080 пунктів. Необхідно враховувати близькість свят, що не дає підстав очікувати проривного зростання найближчим часом.

За матерiалами: НОВИНАР