За словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Губанова, заклад покликаний стати в Україні першим центром популяризації нового напрямку в культурі створення декоративно-прикладних шедеврів із "соснової сльози".
Саме одну із таких назв одержав бурштин через своє походження - це затверділа впродовж 35 - 40 мільйонів років живиця хвойних дерев.
Рівненщина - єдина в країні область, де добувають цю копалину, що залягає на невеликих глибинах. У надрах, розташованих у північних районах, є жовто-зелений, медово-жовтий, білий королівський, лимонно-жовтий, сірувато-блакитний, навіть чорний бурштин.
Ліцензовані гірничі розробки такого асортименту із 1993 року веде в Клесівському родовищі підприємство "Бурштин України", яке й переробляє цей дарунок природи. Тут вперше в Європі запроваджено унікальні технології випуску з нього картин, ікон, панно, портретів. Для цього використовують подрібнені фракції мінералу. Віднедавна його вкраплення використовують також в картинах, створених методом різьби по дереву.
Освоїли і випуск десятків видів намист, які корисно носити тим, у кого збільшена щитоподібна залоза. Лікувальна дія такого виробу пояснюється тим, що від тертя камінчиків один об одний виникає електростатична сила, - так віддає свою енергію сукцинова кислота, що міститься в бурштині.
повідомляє ukrinform.ua
Коментарі
коментарів немає