Банківська система має рекордні обсяги надлишкової ліквідності при обмежених можливостях для інвестицій, говориться в аналітичному звіті АТ Ерсте Банк.

У фінустанові, на кредити спостерігається низький попит у зв\'язку з високими процентними ставками і повільними темпами економічного зростання.

"Банківський сектор нещодавно вийшов з середовища високої інфляції і кризи ліквідності, при цьому банки акумулювали депозитну базу, за якою платять більші відсотки, ніж рівень інфляції", - наголошується в звіті.

Також аналітики констатують, що процес зближення процентних ставок і рівня інфляції відбувається повільно, і банки просто не можуть запропонувати клієнтам привабливі відсоткові ставки за кредитами.

Крім цього, зазначається у звіті, банки застосовують нові, жорсткіші, правила щодо кредитних ризиків стосовно позичальників.

Таким чином, вважають в Ерсте Банку, як і в більшості країн ЦСЄ, українські банки відіграють значущу роль у фінансуванні дефіциту державного бюджету, однак повинні пройти ще довгий шлях, поки їх частку портфеля державних облігацій у загальній кількості внутрішніх вимог банків можна буде порівняти з країнами ЦСЄ.

"У середньостроковій перспективі ми очікуємо більше інвестицій з боку банків у державні боргові цінні папери у зв\'язку з незначним попитом на кредитування. Кредитування юридичних осіб у національній валюті залишається єдиним сегментом, який буде зростати", - розповів аналітик банку Мар\'ян Заблоцький.

При цьому він додав, що з часом процентні ставки знизяться приблизно до рівня інфляції, і тоді "ми зможемо розраховувати на збільшення зростання кредитування приватних підприємців і фізичних осіб".

За матерiалами: НОВИНАР