Росія знайшла новий аргумент на користь злиття НАК Нафтогаз України і Газпрому. Москва обіцяє Києву у разі об\'єднання вирівняти ціни на газ для населення двох країн, пише газета КоммерсантЪ-Украина в статті Нафтогаз і Газпром зіллють на користь населення.

Зараз ми платимо в півтора разу більше за росіян, тарифи для яких регулюються державою і нижчі за ринкові. Але злиття в будь-якому разі є довгостроковою перспективою, а Росія вже через три роки має перевести населення на європейську формулу ціни на газ.

У п\'ятницю міністр палива та енергетики Юрій Бойко провів переговори з главою Газпрому Олексієм Міллером. Як повідомили в Газпромі, сторони розглянули "хід виконання довгострокових контрактів російської монополії з Нафтогазом на постачання і транзит газу, а також перспективи співпраці компаній у 2011 році". Напередодні прем\'єр Микола Азаров говорив: "Ми ставимо за мету переглянути вкрай невигідну формулу на газ з Росією і наполегливо будемо просити наших російських колег це зробити".

Як пише видання, у ході п\'ятничних переговорів змінити формулу не вдалося: у Газпромі наполягають, що "переписувати хороший контракт - тільки псувати". Але монополія вперше заявила, що у громадян України є шанс отримувати газ за внутрішньоросійськими цінами. Це відбудеться, якщо Київ підтримає висловлену ще в травні російським прем\'єром Володимиром Путіним ідею про злиття Газпрому і Нафтогазу. "Поставка газу для населення України могла б у цьому випадку здійснюватися за цінами, за якими йде поставка газу для населення Росії, - пояснив Олексій Міллер .- У нас ціна для населення встановлюється державою, є неринковою, сьогодні це трохи більше $ 60 за тисячу кубометрів" . Населення України витрачає 20 млрд кубометрів газу з 55 млрд загального споживання країни, зазначає газета.

Влада України досі прохолодно відгукувалася про ідею злиття Газпрому і Нафтогазу, наголошуючи, що воно може відбутися тільки "на паритетних засадах".

Привабливість же на перший погляд сенсаційної заяви Олексія Міллера про вирівнювання цін для населення також неоднозначна. Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима зазначає, що вже в середньостроковій перспективі, у 2014 році, Росія переведе населення на рівнодоходні європейські ціни, що фактично зводить нанівець цінність п\'ятничної пропозиції Газпрому.

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина