Напередодні Дня підприємця, 4 вересня, у смт. Рокині Луцького району обласна служба зайнятості спільно із Луцькою районною державною адміністрацією провели загальнообласний ярмарок бізнес-ідей.

На  вході гостей та учасників зустрічали українки в національних строях, які пригощали яблуками з медом. На великому футбольному полі по колу стояли намети з представленою продукцією колишніх безробітних. Тут і вироби з бісеру, соломки, глини, використаних скатів, а також сільськогосподарська продукція, хліб та випічка, різні види меду, та напоїв, що виготовлені за його допомогою. Велика кількість людей у вишиванках, а також українська музика, що лунала зі сцени створювали святковий настрій і приємну атмосферу.

 

Урочисто відкрив свято колектив «Жайвір», заспівавши пісню «На ярмарку в Рокинях». Голова луцької районної державної адміністрації Володимир Демчик та голова Луцької районної ради Богдан Прусвручили найкращим підприємцям Грамоти, побажавши їм успіху у всіх починаннях.

Студенти Волинського обласного центру підготовки, перепідготовки та підвищення  кваліфікації кадрів АПК продемонстрували свої вміння: дівчата зробили дефіле зачісок, серед яких були, як класичні, так і авангардні. Також, вони провели майстер–клас по художньому розпису нігтів.

 

Поки волиняни ярмаркували, їм показували багато забав, як, наприклад, театральна постановка відомої всім пісні «Чотири Івани», її виконував самодіяльний колектив «Журавка».

 

Обласний центр зайнятості не оминув увагою і найменших гостей ярмарку. Дітям запропонували намалювати свою бізнес–ідею. В малюків були бажання відкрити цирк, банк, майстерню по ремонту автомобілів, створити ферму, де будуть розводити лебедів, чи відкрити парк розваг.

Багато людей довкола своїх вихованців зібрав Олександр Сердюк, голова ГО «Школа козацького гарту». Учні різного віку показували елементи бойового гопаку, а їх наставник розповідав про козаків, та історію бойового мистецтва.

 

Одна з учасниць ярмарку, Валентина Якимович з Туніського району представила свої вироби з соломки. Жінка розповіла, що двадцять років тому віддала свою донечку в студію, до відомої майстрині Марії Кравчук, і таким чином й сама навчилась робити вироби. «Спочатку це було для себе і для друзів, а потім, коли я пішла на пенсію, то з 2006 року почала професійно займатись соломкарством. Зараз маю свою студію «Поліське золото», – розповідає майстриня. Вона каже, що це не дуже легке заняття, особливо, якщо зародився образ, а ти ще точно не знаєш як його втілити у життя, але коли виріб готовий, то це надзвичайно велике задоволення.

 

Один з наймолодших учасників ярмарки – Олександр Сливка з с. Дубечне Старовижівського району, якому 15 років. Вже два роки він професійно займається гончарством. Хлопець розповідає, що колись побачив, як цим займались предки і захопився ідеєю навчитись самому. Він каже, що навіть їжа зі справжніх, глиняних тарілок смакує краще. Олександр мріє вступити до університету у Львові за спеціальністю «гончарство».

 

Леонід Кравчук з с. Холонів Горохівського району привіз з собою сільськогосподарську продукцію. Він розповідає, що був вчителем, але освіта в Україні померла, а він лишився. Чоловік має біологічну освіту, і вирощує як городину, так і фрукти. Крім того, що пан Леонід демонстрував свою продукцію, він ще й частував усіх охочих домашнім вином, та сипав перлами з українського фольклору.

 

На закриття ярмарку приїхав заступник голови Волинської ОДА – Віталій Карпюк, який вручав Подяки. Петро Онищук привітав переможця ярмарку від імені Благодійного фонду «Рідна Волинь» та вручив тисячу гривень. Переможницею стала Раїса Кучмук, директор Волинського обласного центру зайнятості, яка представила проект «Запроси на рідну Волинь» що спрямований на покращення туристичної ситуації в області. Вона вважає, що якщо на Волинь приїжджатимуть  люди на екскурсії, то всі підприємці від цього будуть задоволені, адже їм це стане прибутком. Також Раїса Кучмук зазначила, що варто затвердити символ Волині – Мавку і Лукаша, які будуть на магнітах, вишитими на тканині, чи сплетені з соломки, а люди які тут побувають купуватимуть це як сувеніри.

 

Багато гостей та учасників повертались додому не з порожніми руками, але найбільшим попитом користувалась медовуха!