Американські вчені розробили нові препарати по боротьбі з раковими клітинами, які не мають негативного вплив на організм людини.

За даними дослідників, новий препарат ґрунтується на РНК і дозволять уникнути руйнівних побічних ефектів від хіміотерапії, до якої в даний час змушені вдаватися пацієнти для лікування раку.

Основу нових препаратів становлять невеликі молекули РНК, що виконують різні повсякденні функції в живих клітинах людського організму. Вчені з\'ясували, що для кожного типу раку і практично для кожного пацієнта можна буде розробити ліки на основі таких РНК, які будуть селективно знищувати тільки уражені клітини.

Як відомо ракові клітини несуть в собі мутації ДНК, які відображаються і на їхніх РНК. Вчені встановили, що синтезовані РНК можуть активізуватися і змінювати структуру. Ці зміни структури запускають реакцію полімеризації допоміжних РНК з утворенням довгого ланцюга. Процес розпізнається всередині клітини як вірусна інфекція і викликає в ній імунну відповідь, що запускає механізми самознищення хворих клітин.

"Ці молекули можуть виявляти мутації в ракових клітинах і змінювати свою конформацію, активізуючи терапевтичний відгук всередині ракової клітини і залишаючись неактивними в клітинах, що не володіють раковими мутаціями ", - сказав Нільс Пірс, один з авторів дослідження.

У своїй роботі зі штучно вирощеними раковими клітинами людської кісткової і мозкової тканин, а також клітин, що викликають рак передміхурової залози, учені виявили, що подібна терапія дозволяє в 20-100 разів скоротити кількість цих швидкозростаючих клітин, не впливаючи на здорові "осередки" організму.

Тепер вчені мають довести, що розроблений ними підхід працює не тільки на штучних колоніях клітин, але і в живих організмах, після чого можна сподіватися на проведення передклінічних і клінічних випробувань нових протиракових терапевтичних препаратів.

Нагадаємо, раніше вчені з американського університету Clevelend Lerner Research в Клівленді розробили вакцину, що запобігає раку грудей.

За матерiалами: РИА Новости