Експерти ФАО відзначають, що, попри зниження виробництва пшениці у Російській Федерації, світовий урожай зерна у цьому році - третій найбільший в історії. До того ж і запаси зерна залишаються на високому рівні. ФАО вважає, що за таких умов говорити про наближення нової продовольчої кризи не варто.
Помічник генерального директора ФАО з економічного і соціального розвитку Хафез Ганем вважає, що небезпека може виникнути у разі чергового припинення поставок, наприклад, через несприятливі погодні умови, або якщо урядові рішення приведуть до паніки на ринку і люди почнуть скуповувати продукти харчування. Але в цьому разі йдеться про нестабільність ринку, а не про реальну кризу. Коментуючи заборону на експорт пшениці з Росії, Хафез Ганем заявив, що як загальне правило заборон на експорт краще уникати, оскільки вони приводять до ринкової нестабільності. За його словами, такі заборони сприяють підвищенню цін на продовольство для бідних країн-імпортерів, а також негативно впливають на виробників у країні, в якій запроваджуються заборони на експорт, оскільки вони не можуть скористатися перевагами більш високих світових цін.
Експерти ФАО відзначили, що коливання на ринках не можна виключати. Вони пов\'язують їх з трьома причинами: зростаюча значущість Чорноморського регіону як виробника зерна, де урожаї значною мірою коливаються від сезону до сезону, очікуване збільшення погодних катаклізмів, пов\'язаних із зміною клімату; і посилення ролі "чинних некомерційних осіб" на продовольчих ринках.
24 вересня у Римі під егідою ФАО зберуться Міжурядова група із зерна і Міжурядова група з рису.
повідомляє ukrinform.ua
Коментарі
коментарів немає