У Луцьку вперше презентували унікальну технологію широкосмугового доступу до Інтернету (за допомогою оптоволоконного кабелю). Про це сьогодні йшлося на прес–конференції «Інтернет – у кожну школу». Зараз до високошвидкісного безкоштовного Інтернету вже підключено дві школи 21 і 26. До кінця тижня планується завершити роботи у 19 та 10–тій, на черзі 20 та 24 школи.
Заступник Луцького міського голови Петро Гоцалюк сказав, що зараз ми вже увійшли в епоху інформаційного суспільства, а тому треба розвивати і інформаційні комунікації. Інтернет може допомогти дітям швидше і якісніше вчитись, адже там можна знайти все, що потрібно для навчання. Стосовно реалізації проекту він зазначив, що це чудовий приклад співпраці влади і бізнесу.
Валентин Гнатюк, директор підприємства що виступило з цією ініціативою каже, що 90% шкіл Луцька матимуть безкоштовний Інтернет, а на черзі і інші комунальні підприємства. Він вважає, що Інтернет – це чудовий помічник як для вчителів, у підготовці до уроків, так і для учнів. «Ми хочемо, щоб дітям пояснювали як можна знайти інформацію і її використати, що Інтернет – це не лише розвага», – пояснює Гнатюк. Стосовно коштів, які були витрачені на реалізацію, він з посмішкою пояснив: «Рано чи пізно бізнес приходить до ідеї соціальної відповідальності. До того ж, часом ти втрачаєш як бізнесмен, а знаходиш, як людина».
Заступник директора з навчально–виховної роботи НВК №26 Ірина Огнєва розповіла, що в їх школі Інтернет використовують як вчителі, так і учні. Тому що там є така інформація, яку складно знайти в книжках чи періодиці, для прикладу плани–конспекти уроків. Також, під час минулорічного карантину була спроба проводити дистанційне навчання, і це – ефективний метод. Вона розповіла про досвід гімназії №4, де діє програма «Електронний щоденник», тобто батьки мають доступ до оцінок своєї дитини не залежно чи є вони записані у її щоденнику чи ні.
Начальник управління освіти Луцької міської ради Анжела Масиник зауважила, що потрібно вивести дітей на якісно новий рівень в сфері інформації. Вчителі повинні навчити, як не потонути в морі інформації, знайти потрібну, а потім її використати в житті. На її думку, шкода що книга вмирає, але потрібно йти в ногу з часом, а тому навчати дітей користуватись тими технологіями, що зараз функціонують у суспільстві.
Коментарі
коментарів немає