Група вчених з Університету штату Арізона розробила прототип місячного парника, за допомогою якого можна буде вирощувати рослини для потреб космонавтів гідропонним методом.

Апарат розроблено у Лабораторії екстремальних кліматичних умов, він є конструкцією з труб довжиною близько п\'яти з половиною метрів. Вся система буде розміщуватися під місячною поверхнею, щоб захистити рослини від сонячної радіації, космічних променів і мікрометеоритів.

Рослини зможуть рости без ґрунту завдяки гідропонним технологіям, специфічним поживним речовинам і довгим конвертам-оболонкам, в яких перебуватиме насіння під час проростання.

Як повідомляють творці, оранжерея спроектована так, що рослини можуть отримувати вуглекислий газ із видихів космонавтів. А вода для них буде вилучатися із сечі людини. Космонавтам не потрібно буде спускатися під землю, щоб доставити рослинам всі необхідні речовини. Вуглекислий газ і вода будуть поставлятися в підземну теплицю зі спеціальних резервуарів, що містяться на поверхні Місяця. Сонячне ж світло овочі та фрукти можуть отримувати по оптоволоконних кабелях.

Теплиця здатна працювати віддалено, і навіть автономно, тому продукти харчування будуть готові вже до прибуття космонавтів. За попередніми прогнозами, період дозрівання плодів займе близько 30 днів. Всю систему може бути розміщено на спеціальному диску, шириною в 4 фути, який скерують на Місяць.

Місячна оранжерея містить близько 110 кілограмів мокрого рослинного матеріалу, який зможе забезпечувати 53 квартами питної води і 350 грамами кисню через 24-годинний період, споживаючи при цьому близько 100 кіловат електроенергії і приблизно півкілограма вуглекислого газу.

Подібні технології вже застосовуються на Південному полюсі. Вчені також розглядають можливість використання таких теплиць у густонаселених районах, які страждають від браку родючого ґрунту.

Також джерело уточнює, що дане дослідження фінансуються NASA.

Нагадаємо, раніше засновник компанії LiftPort Group Майкл Лейн заявив, що до 2020 року з матеріалів, доступних вже сьогодні, і при достатньому обсязі інвестицій може бути виготовлено космічний ліфт.

За матерiалами: Росбалт