Згідно з статистикою, сьогодні, роботу мають не більше 15% інвалідів. Випадки їх працевлаштування є скоріш поодинокими фактами, а не системними. В Україні немає чіткої схеми, чи програми, які б забезпечили людей з обмеженими можливостями робочими місцями. Через сумні цифри статистики Волинський обласний осередок ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» реалізовує проект «Об’єднуємо зусилля для зайнятості кожного», метою якого є поширення обізнаності населення з основами «Конвенції про права інвалідів», зміна в ставленні суспільства до інвалідів, підвищення самооцінки людей з вадами, через відчуття корисності суспільства. Проект реалізовується за фінансування Фонду прав інвалідів Фундації Тайдз.
Людмила Фурсова, керівник проекту, розповідає, що кожен з її друзів, оточення, членів організації знає яка це проблема, коли ти маєш диплом, знання, а прийшовши влаштовуватись на роботу тобі кажуть, що як ти працювати будеш, якщо навіть заяву заповнити не можеш. Також, вона обурена тим, що дехто заявляє, мовляв, навіщо вам працювати, у вас є пенсія. «Робота – це не лише гроші, це можливість самореалізувати себе, зайняти чимось, знати що ти суспільно–корисний», – пояснює вона. Тому, «Генерація успішної дії» впроваджує цей проект. Суть його полягає в тому, що протягом чотирьох місяців, 10 інвалідів, які будуть відібрані на конкурсній основі, будуть проходити стажування в органах виконавчої влади на в приватних установах. Кожен з них отримуватиме місячну стипендію в розмірі 95 доларів. Пані Людмила каже, що сподівається на те, що хоча 2–3 людини після такого стажування працевлаштуються. Також, вона прагне того, щоб, бізнесові організації профінансують стажування для ще кількох учасників.
Петро Верзун, директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради, сказав, що коли до нього звернулись ці молоді люди, він з радістю підтримав їх ініціативу:«Після стажування інваліда, колектив, в якому він був, стане толерантнішим, він знатиме як себе поводити, і те, що ці люди, такі ж як і ми».
Про рівність казала і Світлана Мишковець, заступник директора Волинського обласного центру зайнятості. Вона теж підтримала ідею цього проекту, до того ж, обласні центри зайнятості вже почали допомагати реалізовувати його.
ДОВІДКА: До участі у програмі стажування запрошуються інваліди, які мають вищу освіту, відповідні знання та досвід, якими можуть поділитись, високу мотивацію та бажання пройти стажування. Для участі у конкурсі претенденти повинні заповнити спеціальну анкету і подати її експертній комісії до 30 листопада 2010 року. Анкету можна заповнити в обласному та міському центрах зайнятості, а також її можна отримати електронною адресою, надіславши запит: volyngud@gmail.com.
Коментарі
коментарів немає