Так, за результатами опитування, в цілому оптимістичні у своїх прогнозах на майбутній рік 47% українців, тоді як кількість оптимістично налаштованих росіян становить 37%. Песимістичними у своїх прогнозах залишаються 28% українців і 36% росіян.
32% опитаних, як у Росії, так і в Україні, респондентів вважають, що їхнє матеріальне становище покращиться в 2011 році. Погіршення матеріального становища очікують 23% українців і 14% росіян.
Що стосується найбільш важливих проблем, характерних для країни, то 73% українців вважають найголовнішими економічні проблеми, тоді як серед росіян економічні проблеми назвали найважливішими 49% опитаних.
Згідно з результатами опитування, лише 4% українців вважають тероризм важливою проблемою для України, тоді як в Росії тероризм віднесли до важливих проблем, характерних для країни, 24% опитаних. А ось оцінка рівня корупції серед населення обох країн збіглася - 64% росіян і 62% українців назвали корупцію серед найважливіших проблем.
Крім того, згідно з результатами опитування, кожен другий житель України частіше буде подорожувати до Європи, якщо Євросоюз введе безвізовий режим з Україною.
Зокрема, за словами генерального директора українського офісу IFAK Сергія Говорухіна, 46% опитаних українців ствердно відповіли на запитання: Чи станете ви частіше подорожувати за умови скасування Європейським Союзом віз? Проте 43% опитаних відповіли, що частіше все одно подорожувати не будуть через скрутне фінансове становище.
Щодо термінів інтеграції України в ЄС, то тут думки співвітчизників розділилися на рівні частини: 18% опитаних вважають, що Україна стане членом ЄС в найближчі 1-2 року; стільки ж респондентів висловили думку, що це стане можливим не раніше, ніж через 5 - 10 років; трохи менше, а саме 17% опитаних українців, вважають, що Україна зможе приєднатися до ЄС вже через 3-5 років; при цьому 17% вважають, що Україні взагалі не треба вступати в ЄС.
Водночас 55% опитаних вважають, що у відносинах з ЄС Україна має домагатися великих інвестицій і збільшення товарообігу. Вільного візового режиму хочуть 47%, а більш тісної взаємодії в питаннях загальної безпеки - 16% респондентів.
Серед країн, які, на їхню думку, відстоюють інтереси України в ЄС, 33% співвітчизників виділили Польщу і 19% - Німеччину. Не змогли відповісти на це питання 42% опитаних. Оцінюючи характер взаємин між Україною та ЄС, 36% респондентів назвали їх в цілому дружніми, 57% - нейтральними і 7% - в цілому загостреними.
Дослідження проводилося з 3 по 15 вересня серед жителів міст України з населенням більше 50 тисяч чоловік у віці 18-60 років шляхом телефонного опитування. Приблизна похибка дослідження - в межах 3%.
За матерiалами: УНІАН
Коментарі
коментарів немає