Угоду про торгово-економічну, науково-технічну і культурну співпрацю підписано між Автономною республікою Крим і французьким регіоном Лангедок-Руссільон, передає кореспондент УКРІНФОРМу.
За словами першого заступника голови Ради міністрів Криму Павла Бурлакова, підписання документа сприятиме подальшій співпраці в різних напрямках і "збільшенню інвестицій із боку Франції" (за 6 місяців у Крим вкладено прямих іноземних інвестицій із Франції майже $18 млн.), - повідомляє прес-служба кримського уряду.
П.Бурлаков акцентував увагу на тому, що основне завдання уряду Криму полягає в забезпеченні "прозорості залучення інвестицій". Сприятиме цьому розроблений проект закону "Про засади розвитку Автономної Республіки Крим й особливості здійснення інвестиційної діяльності на території Криму". "У ньому передбачено багато економічних пільг для інвесторів, які прийдуть працювати до Криму. Тому законодавчо закріплюються механізми, які допомогли б автономії інтенсивно зробити економічний ривок. Проект закону практично пройшов експертизу всіх міністерств України, він буде розглянутий на засіданні Кабінету Міністрів України. Сподіваємося, що протягом місяця його буде ухвалено парламентом України і введено в дію з нового року", - резюмував перший заступник голови кримського уряду.
Глава регіону Лангедок-Руссільон Жорж Фреш окреслив три напрямки співпраці між регіонами. Серед них "політика використання води", туризм і транспортна сфера. Він повідомив, що в Монпельє працюють 3 тис. фахівців, що займаються дослідженням води, і діє компанія світового рівня з її очищення: "Ми могли б вирішити питання води у вашому регіоні протягом двох років. Зробити так, щоб у вас вода була скрізь і завжди", - зробив акцент Жорж Фреш.
Кажучи про туристичну галузь, глава регіону зазначив, що збільшити кількість туристів у Криму в 3-4 рази можливо за рахунок "старовинних міст, таких як Пантікапей, котрі можуть бути використані як приваблива сфера для туризму".
Ж. Фреш виділив ще один напрямок, в якому можна розвивати співпрацю й обмінятися досвідом - виноробство: "Монпельє - світовий центр у сфері виноробства. Ми створили виноградники в Угорщині, Південній Африці, Аргентині, Чилі, Австралії, Новій Зеландії. Я вважаю, що виноробство - майбутнє Криму. Тому спершу можна розпочати роботу з адаптації кримських вин до європейського смаку, оскільки, на нашу думку, кримські вина трохи пересолоджені".
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає