На сьогодні Білорусь веде переговори з Україною про будівництво на
Чорному морі терміналів для прийому зрідженого газу. Про це на
прес-конференції для російських журналістів заявив президент Білорусі
Олександр Лукашенко, повідомляє УНІАН.
«Ви, напевно, знаєте, що «Газпром» вже лідерські позиції втратив. Сьогодні і ми прямо заявляємо, що ведемо переговори про будівництво на Балтиці або на Чорному морі в Україні терміналів для прийому зрідженого газу. Розумієте, знову ж таки безмозглість. Нас лякають: «Північний потік», «Південний потік», відмовимося від транзиту через Білорусь. Не треба! Говорять, закриємо під Смоленськом засувку. Закривайте! Але ми в труби, що звільнилися, заведемо розріджений на Балтиці газ. 300 млн доларів коштує завод, і запускаємо газ в ці труби. А вони куди йдуть? До Польщі, Німеччини, Чехії і далі. І якщо тут буде 150 доларів, а «Газпром» за 220 пропонує, ясно, на кого працюватимуть ці труби. Хоч би про це подумали елементарно. Те ж саме і по нафті», - сказав Лукашенко.
Президент Білорусі зазначив, що російське ВАТ «Газпром» втрачає першість на газовому ринку Європи.
«Газпром» сьогодні «гепнувся» в Європі. Катар і Норвегія захопили першість у постачаннях газу. Зріджують, розріджують, продаючи по 167 доларів на спотових ринках. А нам з Росії обіцяють вже по 210. Кому потрібний ваш газ там? Так це йде «тупа» втрата ринку. Що, завтра Росія пустить казахстанський газ у свою трубу? Без цього не буде ЄЕП. А сьогодні йде тяганина. І ми поки як сторонні спостерігачі в цьому. Тому що чекаємо, коли домовиться Росія з Казахстаном. Нам це буде вигідно. Ми - транзитна країна. Через нас йдуть труби. Будь ласка, користуйтеся. Скоро ви багато що відчуєте. Це поки вам центральні ЗМІ товкмачать, що ви вирішуєте всі проблеми. Що у вас їх немає. Хоча, як люди досвідчені, ви, напевно, знаєте, що «Газпром» вже лідерські позиції втратив», - вважає він.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України в кінці березня затвердив на 2010 рік план по реалізації інвестиційного проекту «Постачання до України зрідженого природного газу і будівництво регазифікаційного терміналу». А 1 жовтня віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що Україна вже веде переговори про укладення довгострокових контрактів на постачання зрідженого газу з кількома країнами.
Коментарі
коментарів немає