Дослідники з Японії Масахіро Іріє (Masahiro Irie) та Масаказу Морімото (Masakazu Morimoto) з університету Ріккіо розробили кристалічний матеріал, який під час опромінення ультрафіолетовим і видимим світлом здатен до оборотного згинання за аналогією з м\'язами людини. Про це повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на веб-сайт університету.

Новий матеріал, який можна побачити в роботі під час перегляду відеосюжету, складається з діарилетену і перфторнафталіну, розміри отриманих кристалічних зразків становлять 1 - 5 мм завдовжки, 0,2 - 1,5 мм завширшки і 10 - 50 мкм завтовшки.

Експерименти показали, що опромінення матеріалу ультрафіолетом або видимим світлом змушує матеріал згинатися, при цьому сила фотоініційованої деформації настільки велика, що дає змогу підняти сталеву кульку діаметром 3 мм, яка в 600 разів важче за самий кристал. Результати проведених експериментів свідчать, що отриманий матеріал може витримувати навантаження у 100 разів більше, ніж мязова тканина людини.

Творці нового матеріалу вважають, що мікроелектромеханічні системи на його основі можуть застосовуватися для безпроводової роботи з біологічними клітинами або для фотоініційованого управління клапанами мікрореакторів. Значні перспективи практичного застосування нового матеріалу також визначаються тим, що для роботи пристроїв на його основі не потрібні проводи і електроживлення.