У Сполучених Штатах Америки відзначають одне із найулюбленіших федеральних свят - День Колумба. У найвіддаленіших куточках країни сьогодні пройдуть гучні паради, відбуватимуться масові гуляння, концерти, масштабні спортивні змагання, які традиційно завершаться видовищними феєрверками, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на американські ЗМІ.
Попри те, що Христофор Колумб здійснював свої дослідницькі експедиції на іспанських кораблях, італійці вважають видатного мореплавця своїм земляком, пам\'ятають його внесок у світову історію та науку. Цього дня святкують також єдність народів та культур США та Італії. На честь чергової річниці відкриття своєї країни, жителі Нью-Йорка влаштують грандіозне дійство. Центром міста - П\'ятою Авеню на Манхеттені - пройде яскравий парад за участю десятків тисяч людей. Мільйони мешканців та гостей міста матимуть змогу насолодитися піснями, сучасними і традиційними танцями у віртуозному виконанні американських та італійських колективів. До демонстрації готують платформи із декораціями кораблів та європейських будівель часів Колумба. Аби передати стиль епохи та відтворити її дух, на центральних площах міста відбудуться костюмовані вистави.
Легендарний мореплавець після тривалої та виснажливої подорожі 12 жовтня 1492 року за Юліанським календарем висадився на землях Нового Світу. Першовідкривач, однак, був упевнений, що досяг берегів Індії. Його помилка стала очевидною лише через кілька років, коли португалець Васко да Гама проклав морський шлях до Індії. В 1498 році інший дослідник Амеріго Веспуччі відкрив дельту річки Амазонка та її притоки Пара.
Однак, у Сполучених Штатах Америки надзвичайно шанують саме Христофора Колумба. На його честь названо цілий столичний округ країни, десятки міст та центральних площ по всій території США носять його ім\'я. Вперше масове святкування Дня Колумба було зафіксоване у Нью-Йорку 12 жовтня 1792, тоді відзначали 300-річчя висадки мореплавця на Багамах. У 1971 році спеціальним наказом президента США Франкліна Рузвельта День Колумба був оголошений федеральним святом, яке відзначають кожного року у другий понеділок жовтня.
Щоправда, не усі американці будуть брати участь у гучних парадах та яскравих дійствах. У деяких містах відбудуться масові мітинги протесту, адже історичну постать дослідника-мореплавця у США й досі сприймають неоднозначно. Його прибуття на нові землі та переселення на них європейців поклало початок масовій колонізації племен, що споконвіку вважали цю територію своїм домом. Криваве винищення цілих народів пізніше визнають геноцидом, за який американське керівництво навіть попросило вибачення у корінного населення.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає